Genel Blog

2021 Yeni Yıl SEO Trendleri

141

2021 Yeni Yıl SEO Trendleri
 RankBrain ve Kullanıcı Deneyimi Seo algoritması namına adlandırılan RankBrain, araba aydın bir taharri motoru namına bilinmektedir. RankBrain mesai işleyişi incelendiğinde kullanıcıların davranışlarını inceleyerek bu davranışlara akla yatkın arama sonuçları çıkarmaktadır.  Tıklama Oranı Dwell Time    Yukarıda vadi düzlük iki bap RankBrain algoritması marifetiyle dikkate alınan iki maddedir. Dwell Time yani kullanıcıların sayfada bekleme süresi olarak adlandırılır. Kullanıcının sayfanızda tafsilatlı müddet ayakyolu geçirmesi az çok muhteşem aynı etkendir. Birinci Sınıf içeriğe cemaat olan sitelerde kullanıcı bekleme süreleri sayı farkı 3 an 10 saniyedir. İçeriği faziletkâr olan sitelerin ayrıca hızı, dizayn kabilinden mütenevvi alanlarda kullanıcıların ilgisine bakarak çalışmalar bile yapılarak kullanıcının sayfada kalma süresi arttırılmalı.  Kullanıcıların süje bile kalma süresi ehemmiyet taşıdığı büyüklüğünde tıklanma almakta serencam mertebe etkileyicidir. Bu yüzden içerik temel ve zir başları etkileyici benzeri faktör olmuştur. Bu yüzden başlıklar kullanıcılara ulaşmak namına ilgi gelgelli olmalıdır.    Featured Snippets (Öne Çıkan Snippet) Featured Snippets üzere öne sâdır iş yahut sıfırıncı sıra üzere anlam ifadeleri kullanılmaktadır. Featured Snippets SEO alanında bilgisi olan gelişigüzel web sitesinin çıkmak isteyeceği aynı kısımdır. Elan kesin tafsilat vermek gerekirse, Google üzerinden yapılan arama sonrası en üst kısımda vadi alan bölük Featured Snippets adına adlandırılır.  Başlıklarınızın Featured Snippets meydan alması için sitenizin evvel 10’dahi saha alması gerekmektedir. Bunun üzere ise muhteva ve açacak kelimesi planlaması gerçekleştirmelisiniz. Henüz sonradan snippets yerine yer almayan 40 ila 60 kelimelik benzeri zımni oluşturmalısınız. Sözcük sayısı 40 – 60 arasında olması gerekmektedir. Çünkü bulunan Featured Snippets’ler 40 ila 60 kelimeden oluşmaktadır.  Mobile First Indexing (Cıvıl Cıvıl Öncelikli İndeksleme) Google taharri motoru aracılığıyla geliştirilen bu algoritma andıran zamanda kullanıma geçmiştir. Mobile First Indexing algoritması aktif uyumluluğa sahip olan HTML sitelerin Google aramalarda elan yüksek sıralamalar aldığını göstermiştir. Bu yüzden web siteniz atak uyumluluğu namevcut ise pekâlâ cıvıl cıvıl ahenkli web şehir tasarımı sağlamalısınız.   Cıvıl Cıvıl uyumluluğun olmadığı durumlarda sitenizde düşüşler görülebilir ve kullanıcı kaybedebilirsiniz. Hele kullanıcıların çoğunun etkin kullanımı gerçekleştirdiğini…

Devamını oku

 RankBrain ve Kullanıcı Deneyimi

Seo algoritması namına adlandırılan RankBrain, araba okumuş tıpkı taharri motoru kendisine bilinmektedir. RankBrain mücahede işleyişi incelendiğinde kullanıcıların davranışlarını inceleyerek bu davranışlara uygun kontrol sonuçları çıkarmaktadır. 

Tıklama Oranı Dwell Time 

 

Yukarıda saha düz iki özellik RankBrain algoritması marifetiyle dikkate alınan iki maddedir. Dwell Time yani kullanıcıların sayfada bekleme süresi olarak adlandırılır. Kullanıcının sayfanızda tafsilatlı müddet sıra geçirmesi berenarı kebir ayrımsız etkendir. Birinci Sınıf içeriğe sahip olan sitelerde kullanıcı bekleme süreleri ortalama 3 zaman 10 saniyedir. İçeriği yüksek olan sitelerin antrparantez hızı, tasarım kadar muhtelif alanlarda kullanıcıların ilgisine göre icraat birlikte yapılarak kullanıcının sayfada kalma süresi arttırılmalı. 

Kullanıcıların bap dahi kalma süresi önem taşıdığı kadar tıklanma almakta son evre etkileyicidir. Bu yüzden muhteva ana ve ast başları delici tıpkısı amil olmuştur. Bu yüzden başlıklar kullanıcılara yankılanmak namına özen gururlu olmalıdır. 

 

Featured Snippets (Öne Sâdır Snippet)

Featured Snippets amacıyla öne çıkan bap yahut sıfırıncı mesafelik kadar valör ifadeleri kullanılmaktadır. Featured Snippets SEO alanında bilgisi olan temas web sitesinin çıkmak isteyeceği bire bir kısımdır. Henüz açık ayrıntı isnat etmek gerekirse, Google üzerinden yapılan kontrol sonrası en üst kısımda vadi düz bölük Featured Snippets olarak adlandırılır. 

Başlıklarınızın Featured Snippets düzlük alması üzere sitenizin önceki 10’bile meydan alması gerekmektedir. Bunun için ise muhteva ve anahtar kelimesi planlaması gerçekleştirmelisiniz. Elan sonra snippets adına düzlük almayan 40 ila 60 kelimelik bir zımni oluşturmalısınız. Lügat sayısı 40 – 60 ortada olması gerekmektedir. Zira bulunan Featured Snippets’ler 40 ila 60 kelimeden oluşmaktadır. 

2021 Yeni Yıl SEO Trendleri

Mobile First Indexing (Mobil Rüçhan İndeksleme)

Google arama motoru aracılığıyla geliştirilen bu harezmi yolu andıran zamanda kullanıma geçmiştir. Mobile First Indexing algoritması mobilize uyumluluğa erbap olan HTML sitelerin Google aramalarda elan faziletkâr sıralamalar aldığını göstermiştir. Bu yüzden web siteniz mobilize uyumluluğu namevcut ise muhakkak mobil uyumlu web kent tasarımı sağlamalısınız.  

Canlı uyumluluğun olmadığı durumlarda sitenizde düşüşler görülebilir ve kullanıcı kaybedebilirsiniz. Hele kullanıcıların çoğunun cıvıl cıvıl kullanımı gerçekleştirdiğini düşünürsek duraksız uyumluluk akıbet aşama yüce tıpkı yere sahiptir.     

 

Videoteyp İçerikler

Videoteyp içerikleri kullanıcıların dikkatini ve ilgisini yüksek oranda çekmektedir. Bu yüzden videoteyp içerikleri kazımak kullanıcılara erişmek hesabına akıbet basamak önemlidir. Videoteyp içeriklerinin az daha kâffesi Youtube platformu üstünde yer almaktadır. Bu yüzden SEO alanında art seviyelere geçmek istiyorsanız Youtube üzerinden videoteyp içerikleri oluşturarak kayırıcı sıralara ulaşabilirsiniz.

 

Ünlü Aramaların Önemi

Teknolojinin gelişmesiyle kayırıcı yaşamını kolaylaştıran mevhum açkı ve gereçlere doğrulum artmıştır. Ünlü aramalar özelliği ise çoğu kullanıcının aktif yerine kullandığı bu miftah gereçlerin başında gelmektedir. Özellikle görme engelli bireyler ve yaşlılar amacıyla nazik basit ve ağız tadı sunmaktadır. 

Hedefiniz sesli aramalar ise kullanımı süssüz sözcük gruplarını belirleyerek başlamanız gerekiyor. Çünkü sesli aramalarda son evre basit sarman lügat grupları tercih edilir ve kullanıcıların istediklerine basit ulaşması sağlanır. Bu yüzden içerik başlıkları kullanıcıların sesli arama dahi kullanılacağı şekilde yazılmalı ve zımni ortamında sorunun cevabı için gelişmemiş izahat saha almalıdır. 

Bölgesel Arama 

Kullanıcıların siteniz üstünde kontrol gerçekleştirmesi son adım önemlidir. Bu kontrol sonrası kişinin sitenizi çevresinde duyurması ve önermesi ile lehçe taharri gerçekleşir ve sonunda site etkileşiminde çoğalma görülür. Kısaca bir kullanıcının sitenize girip alışveriş yapması ve bu ahzüita sonrası sitenizi andıran çevresine önermesi ile reklam yapıyor. Böylelikle sitenizin tıklanma sayısı artıyor. Böylelikle bölgesel kontrol ile siteniz üzerinde şişman gelişme sağlanmış oluyor. 

 

Birikmiş Akort Kayması (CLS) 

Bir web sitesinin sunduğu kullanıcı deneyimi, çıktı o sitenin SEO skorunu bile etkileyen aktif unsurlardan biri olacak. Serencam dönemlerde Google’ın az çok hassas şekilde ölçtüğü Cumulative Layout Shift bile kullanıcının web sayfasında ayrımsız içeriği okurkenki deneyimini düşüren ‘’kaymayı’’ ölçüyor. Peki, nedir bu kayma?

Bir web sayfasına girdiğinizde, sayfadaki yazılmış muhteva çabuk bir şekilde yüklense bile, mazruf arasındaki ya bile başındaki görsel veya videoteyp içeriklerinin yüklenmesi az buçuk antlaşma alabilir. Text içeriği yüklendiğinde bunları beklemeden okumaya başlarsınız. Biraz saniye içerisinde görsel içeriklerin yüklenmesi ile gelişigüzel ise laf apansız kayar.

Husus Hızı

Şehir hızı ve sayfa hızı Google’ın sayfa derecelendirmeleri üzere dikkate aldığı parametrelerdendir. Araştırmalar, Google’ın husus hızını ölçerken önceki bayt’a kadar geçen süreyi kriter adına belirlediğini gösteriyor. Bu yüzden gösterişli olan benzeri sayfa hızı, dizinlemenizi olumsuz etkileyebilir.

Bap hızları kullanıcı deneyimleri üzere berenarı önemlidir. Yüklenme süresi daha detaylı olan sayfaların henüz efdal balkon oranları evet ve kullanıcıların bu sayfalarda kalma süreleri henüz hızlı sitelere göre henüz düşüktür.

%100 Etkin Uyumluluk

Google, masaüstünde olup mobilde olmayan gelişigüzel şeyiniz varsa (mazruf, yorumlar, incelemeler vb.) Mart 2021’den itibaren sayfanın kontrol sonuçlarında gösterilmeyeceğini açıkladı.

Ayraç Tevlit

Markalaşma herhangi bir alanda şişman öneme sahip olduğu büyüklüğünde SEO alanında de zorunluluk namına görülüyor. Bu yüzden markalaşmaya önem atfetmek Google kontrol sıralamalarında kayırıcı sıraları geçmek hesabına gereklidir. 2021 yılı SEO trendlerinde de markalaşmanın önemi sürecek üzere gözüküyor. 

 

Yoruma kapalı.