Genel Blog

22 yıla kadar hapsi istenen oyuncu Necati Şaşmaz beraat etti

14

22 yıla kadar hapsi istenen oyuncu Necati Şaşmaz beraat etti

Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Necati Muhakkak ve Nagehan Şaşmaz katılmadı. Duruşmada taraf avukatları yer aldı. Nagehan Muhakkak’ın avukatı sanığın üzerine atılı suçlardan cezalandırılmasını talep etti. Sanık avukatı da önceki savunmalarını baştan ettiklerini belirterek Necati Yanılmaz’ın beraat etmesini istedi.

BÜTÜN SUÇLAMALARDAN BERAAT ETTİ

Davayı karara bağlayan mahkeme, “Haberleşmenin gizliliğini ihlal ve kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etme”, “Özel hayatın gizliliğini ihlal etme”, “Mahremiyet ihlalinde haberleşme içeriklerinin kaydedilmesi” ve “Özel hayata ilişkin bakış ve sesleri ifşa etme” suçundan yargılanan Necati Muhakkak hakkında suç unsurları oluşmadığına kanaat getirerek, tüm suçlardan ayrı ayrı temize çıkma etmesine karar verdi.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye kadar davalı Muhammed Necati Muhakkak’ın ile Nagehan Muhakkak’ın boşanma aşamasında olduğu anlatıldı. Tarafların birlikte yaşadığı 9 Eylül 2019 tarihinde davalı Necati Muhakkak’ın müşteki ile evlerinde yaptığı konuşmaları müştekiden habersiz olarak 11 kez telefonuna kaydettiği bahis edildi.

Sanık Yanılmaz’ın WhatsApp Web üzerinden müştekinin yazışmalarını takip ettiği ve laf konusu yazışmalar ve ses kayıtlarını taraflar arasındaki boşanma davasına ilişkin mahkemeye sunduğu belirtildi.

İddianamede davalı Necati Şaşmaz’ın “Haberleşmenin gizliliğini ihlal ve kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etme”, “Özel hayatın gizliliğini ihlal etme” “Mahremiyet ihlalinde haberleşme içeriklerinin kaydedilmesi” ve “Özel hayata ilişkin bakış ve sesleri ifşa etme” suçlarından toplamda 8 yıldan 22 yıla değin hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyordu.

Bir önceki yazımız olan Yaşar Alptekin kimdir? Yaşar Alptekin'in eşi Nilgün Altınay neden öldü? başlıklı makalemizde icerikhaber, nilgün altınyay ve nilgün altınyay neden öldü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.