Genel Blog

6 Kripto Para Uzmanı, Tesla’nın Bitcoin Yatırımını Değerlendirdi

27

6 Kripto Para Uzmanı, Tesla'nın Bitcoin Yatırımını Değerlendirdi

Bugün gün içerisinde Tesla’nın 1,5 milyar dolar layık bir Bitcoin yatırımı yaptığını sizlere aktarmıştık. Elektrikli araba üreticisinin yaptığı bu yatırım ardından kripto para birimi %10 değer kazanmış ve 42 bin dolar seviyesinin üstüne çıkmıştı.

Şirket, hem yaptığı açıklamada ödeme olarak Bitcoin kabul edeceğini de açıklamıştı. Tesla’nın Elon Musk’ın Bitcoin üzerine yaptığı bu yatırımlar ve hamleler, 6 kripto para uzmanı kadar değerlendirildi. Peki, bu uzmanlar Tesla’nın yatırımları hakkında neler söylemiş gelin her zaman birlikte bakalım.

Kripto para uzmanlarının Tesla’nın yatırımı hakkındaki yorumları

Dermot O’Riordan – Eden Block ortağı

tesla bitcoin

“Bu, ilerleyen yıllarda muhtemelen kritik bir eşik olarak görülecek. Elon ve Tesla’nın desteği, kriptoyu yasallaştırdı ve Bitcoin’i yeni derslik satış ve endüstriyel yatırımcılara açtı. belli ki Wall Street’in tamamı bu endüstriyle aynı noktada. Daha önce dikkat etmiyorlarsa bile artık ediyorlar.”

Antonio Trenchev – Nexo kurucu ortağı

tesla bitcoin

“Volatilitenin arketipleri olan Tesla ve Bitcoin, şekilde her yerde birleşti çünkü ikisi de hayal kırıklığı ve cesaretten meydana geldi. Üzüntü, oluş şekillerinde ve cesaret, oldukları gibi kalmamalarında.”

Alex Mashinsky – Celsius Network CEO’su

elon musk bitcoin

Dünyanın en varlıklı insanı, uzun dönem tasarruf arabulucu olarak dolar tutmaya inanmadığını söyledi. Akıllı yatırımcılardan duymuştuk ve derhal de dünyanın en varlıklı insanlarından duyuyoruz. Hepsi net servetinin %5 – %10’unu BTC’de tutmanın iyi çeşitlendirilmiş bir portföyün kritik parçası olduğu konusuna katılıyor.”

Leah Jones – Celsius Network’te ortaklık yöneticisi

elon musk bitcoin

“Tesla’nın yatırımı, kriptonun geçmişini ve geleceğini güçlendirdi. Sadece güvenli yatırım aracı olarak değil, aynı zamanda henüz keşfedilmemiş ölümsüz sayıdaki uygulamalı varlık olarak. B2B (Business to business) şirketler için bunu sonuna kadar gevşemiş bir kapı olarak görüyorum.”

Jean-Michel Pailhon – Ledger yöneticisi

elon musk bitcoin

“Tesla’nın bu hareketi, endüstriye bir onaylama verdi ve kriptonun varlık sınıfı olarak dayanıklılığını gösterdi. Bu volatil varlıkların gözetimi ve korunması savaşı, izlenecek yeni şey olacak. Tesla, diğer altyapılara tarafından esnek olmaması sebebiyle sorun yaşayabilse de şirket içi bir çözüm olarak altından kalkabilir.”

Stefan George – Gnosis kurucu ortağı

elon musk bitcoin

“Tesla’nın Bitcoin satın alması, kripto para ekosistemi ve esas akım meslek dünyası arasındaki entegrasyonun yeni dönemi için enerjik bir sinyal.”

Bir önceki yazımız olan Windows 10 nasıl hızlandırılır? İşte adım adım işlemler Bilgisayarınızın hızından memnun değil misiniz? "Windows 10 nasıl hızlandırılır?" rehberi ile cihazınızın... başlıklı makalemizde windows 10 çok yavaş, windows 10 hızlandırma ve windows 10 hızlandırma ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.