Genel Blog

7-Zip SFX Maker

20

7-Zip SFX Maker

7-Zip SFX Maker, açık kaynak kodlu olarak geliştirilen ve bedava olarak kullanıcılara sunulan bir SFX dosyası oluşturma programı. Sade ve basit bir program olması dışarıda bununla birlikte standart bilgisayar kullanıcılarının kullanırken birazcık zorlanabileceği bir program. Ama ihtiyacınız doğrultusunda oldukça işinize yarayabiliyor.

7-zip ile sıkıştıurılıp arşivlenen dosyaları kullanarak çalışan program, kendi kendini açıp çıkarabilen .exe dosyaları oluşturmanızı sağlıyor. Programı kullanarak SFX dosyası meydana getirmek için gerekli ayarları teker teker seçerek hangi lokasyonda oluşmasını istiyorsanız orayı seçip işlemi tamamlayabilirsiniz. Başlangıç ve bitiş mesajlarını da seçerek kendi exe dosyalarınızı zahmetsizce oluşturabiliyorsunuz. sonradan bu dosyaları ister kendiniz ister arkadaşlarınız açmaya çalıştığında otomatik olarak kurulum işlemleri başlıyor.

Windows XP ve üzeri ile ahenkli olarak çalışan 7-Zip SFX Maker programını sitemizden ücretsiz olarak indirip WinRAR ve WinZip programlarının haricinde denemenizi nasihat ederim. Programı kullanabilmek için birazcık İngilizce biliyor olmanız işinize yarayacaktır. Eğer yeterli İngilizce bilmiyorsanız, tanıdıklarınızdan yardım alabilirsiniz.

İndir

Bir önceki yazımız olan K-Asistan başlıklı makalemizde download, full indir ve indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.