Genel Blog

Açık Kapı Ve Kaymakamlık Yardımları Nasıl Alınır?

0 181

Coronavirüs salgınından dolayı dünyada bir çok ülke ekonomik olarak büyük olumsuzluk içine düşmüş durumdadırlar Bu Salgın ülkemizde de etkisini göstermeye devam etmektedir. Ekonomideki tutarsızlık daha çok gelir düzeyi düşük olan kişilerde daha çok etkisini göstermeye devam etmektedir. Durum böyle olunca vatandaşlar devletin vereceği maddi yardımları ne zaman, nasıl, ve ne şekilde alacağı konusunda merak içindeler.

Açık Kapı Ve Kaymakamlık Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılacak

Coronavirüs salgınından dolayı birden fazla sosyal yardım kampanyası düzenlenmektedir. Kaymakamlıklardan sosyal yardım almak isteyen vatandaşlar yardım için hangi adımları atacağını araştırmaya çalışıyorlar

SGK ya bağlı bir iş yerinde SGK lı olarak çalışmaya başladığında yardımlar kesilmektedir. Vatandaşlar tarafından yapılan başvurular 1 veya 2 hafta içerisinde olumlu veya olumsuz olacak şekilde açıklanmaktadır.

Kaymakamlıktan Sosyal Yardım Nasıl Alınır?

Kaymakamlığın vermiş olduğu sosyal yardımdan yararlanmak için, yaşadığı il ve ilçelerde bulunan kaymakamlıklara giderek gerekli evrakları doldurup teslim etmesi gerekmektedir.

Yardım talebinde bulunacak vatandaşların hane halkı içerisinde SGK lı çalışanın olması ve bir veya birden fazla göze çarpan gayrimenkullerin olması durumunda yardımdan faydalanmaları söz konusu değildir.

Açık Kapı Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İçişleri Bakanlığının sunmuş olduğu Açık Kapı sosyal yardımdan faydalanmanız için E-devlet sitesine TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaparak arama kutusuna açık kapı yazarak başvuruda bulunabilirsiniz.

İçişleri bakanlığının Açık Kapı ile ilgili Sosyal medya üzerinden yayılan “Açık Kapı” hizmeti üzerinden başvurulması durumunda, bayram harçlığı benzeri sosyal yardımların yapılacağı yönündeki haberler asılsızdır. “Açık Kapı” birimlerinin yardım dağıtmak, sosyal destek ödemesi gerçekleştirmek gibi bir görevi bulunmamaktadır. Bu şekildeki asılsız haberlere itibar edilmemesi önem arz etmektedir.

Bu durumda vatandaşların sosyal yardım var mı? yok mu konularda herhangi bir bilgisi olmaması yetkili mercilerinde bu konuda herhangi bir açıklama yapmaması manidardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.