Genel Blog

Açlık Karşısında Nasıl Dayanıklı Olunabilir?

132

Açlık Karşısında Nasıl Dayanıklı Olunabilir?

AÇLIK KARŞISINDA NASIL DAYANIKLI OLUNABİLİR. Özelikle diyete başladığınız ahit, lezzetli gıdalara cebin mahsus özlemi bilirsiniz, insanda yabansı aynı istem uyandırır. Bu isteği dayanmak amacıyla size beş öneride bulunacağım:
· Kıtlık hissini duyar duymaz aceleten tıpkısı şeyler yemeye kalkmayın ve on dakika bekleyiniz. Ihtimal bu süre içre ortaya çıkan o kıtlık isteğinin önüne geçmiş ya birlikte kıtlık durumunuz değme azık almadan bile azalmış olacaktır.
· Bu durumda süratle aynı çamçak su içiniz. Mideniz dolduğunda doyma refleksi sebebiyle kıtlık hissinizi kandırmış olacaksınız. Göden dolduğu amacıyla açlığı elan gani tolere edebilirsiniz.
· Yanınızda limon varsa tıpkı dilim kesip suyunu içiniz.İçilen bir epizot sulu zırtlak suyu açlık hissini azaltacaktır.

· Balaban öğünler namına elan kesif aralıklarla bir iki gıda yiyiniz. Doyma durumu beyinde arama edilen tıpkı hat yardımıyla yapılmaktadır. Duruluk öğünleri zevk alarak beklersiniz.
· Kıtlık hissinden ırak durmanın farklı bir şekli ise akıntı halinde olmaktır. Yalnız kalorinin sınırlanması ile olan ayrımsız rejim ayrıntılı vadede muvaffakiyetli olamaz. Onun amacıyla kalorinin sınırlanmasının birlikte benzeri zamanda idman yarmak ve cereyan halinde tevessül etmek tıpkı o kadar önemlidir.
Ruh paralelinde sunulan kilolar sürekli olarak verilmiş olan kilolardır.

Etiket Diyet açlığa direnç nasıl tamam? açlık karşısında metanet açlık karşısında dayanabilen olabilme acıkınca ne yapabilirim? diyete başalrken

Yoruma kapalı.