Genel Blog

[email protected] Boot Disk

124

Active@ Boot Disk

email protected Boot Disk kullanıcılara sistem kurtarma konusunda tezgâhtar olan elverişli bir kurtarma diski yaratma programıdır.

Windows işletim sistemimiz virüs saldırısı, montaj hataları, yazılım uyumsuzlukları ve ekipman arızaları gibi nedenlerden ötürü mavi ekran hataları verebiliyor ve açılmayabiliyor. Bu durumlarda bilgisayarımızda depoladığımız kayda değer dökümanlara, fotoğraf, video ve kayıtlara da ulaşmamız maalesef muhtemel olmamakta. Bilgisayarımızı kurtarmak için işletim sistemimizin kurulu olduğu değişmez disk bölümüne format atmamız bu bilgilerimizin kaybolması anlamına geliyor.

Eğer bu tip bir sorunla karşılaştıysak bilgisayarımızın içerisinde belirtilmiş olan bilgileri format atmadan önce email protected Boot Disk kullanarak kurtarabilmemiz muhtemel oluyor. email protected Boot Disk bize bilgisayarımızın içerisindeki dosyalara erişmemize olanak tanıyan bir arayüz sunmaktadır. Bu iş için program yoluyla bir CD, DVD veya USB bellek yaratabiliyoruz ve bilgisayarımızı bu kurtarma medyası ile başlatabiliyoruz. Windows yerine açılan bu arayüz ile dosyalarımıza erişebilmemiz muhtemel oluyor.

email protected Boot Disk tamamlanamayan ve kusur veren Windows kurulumlarını onarmamıza da yardımcı olmakta. Windows Preinstallation Environment (WinPE) yani Windows doldurma öncesi kaynakları yapılandırmamıza olanak tanıyan email protected Boot Disk tamamen bilgisayarımıza Windows yüklemek için gerekli düzenlemeleri yapabilmekteyiz.

İndir

Yoruma kapalı.