Genel Blog

Ahmet Kural’ın yeniden yargılanmasına başlandı

10

Ahmet Kural'ın yeniden yargılanmasına başlandı

İstanbul 60. Asliye Canice Mahkemesindeki duruşmaya, Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu katılmazken avukatları duruşmada hazırlanmış bulundu. Duruşmada tanıklar dinlenecek.

DAVANIN GEÇMİŞİ

Şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun 29 Ekim 2018’de o dönem sevgilisi olan oyuncu Ahmet Kural’ın Zekeriyaköy’deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığı iddiasıyla görülen dava, 22 Nisan 2019’da karara bağlanmıştı. İstanbul 60. Asliye Canice Mahkemesi Ahmet Kural’ı, “Korkutma” suçundan 7 ay 15 gün hapis, “Kolay yaralama” suçundan 5 ay hapis, “Hakaret” suçundan ise 4 ay 5 gün hapis cezası almak üzere toplam 1 sene 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırmıştı. Verilen hapis cezaları da ertelenmişti.

Ahmet Kural’ın avukatları karar üzerine istinafa başvurmuştu. İstanbul Alan Adliye Mahkemesi 30. Suç Oluşturan Dairesi başvuruyu kabul ederek Ahmet Kural hakkındaki kararı, “Hakaret” ve “Korkutma” suçları yönünden bozdu. Üst mahkeme, olayda basit suçlama usulünün uygulanmamasını, tanıkların dinlenmesi ve keşif yapılması gerekçeleriyle bozmuştu.

Bir önceki yazımız olan Toygun Ateş'in eşi Victoria Kırgız kimdir? başlıklı makalemizde toygun ateş'in eşi, toygun ateş'in eşi kim ve toygun ateş'in eşi victoria hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.