Genel Blog

Akıncı Final mi yapıyor? Final Tarihi Açıklandı

134

Akıncı Final mi yapıyor? Final Tarihi Açıklandı

Bilgiyo – ATV kanalında yayınlanan ve ekranların en çok uyarı çeken dizilerinden biri olan Akıncı dizisinin hayranlarını üzecek bir haber geldi. Akıncı dizisinin yakın zamanda ekranlara veda edeceği konuşuluyor. Kendine ait süper kahraman dizilerini seven bir izleyici kitlesi yer alan Akıncı dizisinin final haberi hayranlarını üzdü.

Akıncı final mi yapıyor?

ATV kanalının yeni dizilerinden biri olan Akıncı, ne eyvah fakat ekranlarda tutunamadı. Akıncı dizisi final yapacak. Türk televizyon izleyicisi olarak fazla da alışılmış olmadığımız bir nesil olan süper kahraman dizisinin nadir örneklerinden biri olan Akıncı dizisi birincil bölümlerinde ilgi görse de, bu ilgi zamanla azaldı ve dizi istenen reyting oranlarına erişemedi.

Televizyon programlarının başarısının ölçüldüğü tek ayırıcı özellik olan reyting, televizyonların en manâlı geliri olan reklam gelirlerini zeka etkiliyor. Fazla reyting bölge programların yayınlandığı saatlerde yayınlanan reklamlar daha yüksek gelir getirirken, düşük reytingli programların yayınlandığı saatlerde ise reklam gelirleri de düşüyor. Hal böyle olunca, televizyon kanalları beklenenin aşağı izlenen programları ve dizileri yayın akışında yakalamak istemiyor.

Akıncı dizisi de reyting kurbanı olan dizilerden biri oldu. Büyük umutlarla yayın hayatına başlayan Akıncı, olağan aşk veya savaş dizilerinden ayrı olarak bir süper kahraman dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Gündüzleri sıradan bir tarih öğretmeni olan Fatih, geceleri karanlık güçlerin en büyük düşmanı haline geliyor. Osmanlı’nın en seçkin askerlerinden seçilen Akıncı soyundan geldiğini öğrenen Fatih’in pat diye değişen hayatını konu bölge Akıncı dizisi ne eyvah ancak beklenen reyting oranlarına erişemedi ve yayın hayatının sonuna geldi.

Final Tarihi Açıklandı

ATV ekranlarında bu sezon başlayan ve reyting kurbanı olarak yayından kaldırılacağı konuşulan Akıncı dizisinin 20. bölümle final yapacağı söyleniyor. Bu akşam 19. bölümüyle ekranlara gelen Akıncı söylenildiği gibi 20. bölümüyle izleyenlerine veda ederse, haftaya son bölümünü izleyeceğiz.

Yoruma kapalı.