Genel Blog

Alev Alev dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Alev Alev oyuncu kadrosu

19

Alev Alev dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Alev Alev oyuncu kadrosu

Alev Ateş dizisinde Cemre adlı kadının büyük aşkla evlendiği kocasının psikolojik ve maddesel şiddetinden bıktığı için ufak kızıyla birlikte bu hayattan kurtulmaya çalışması işlenmektedir. Dizideki bir diğer bayan Rüya, zengin yaşantısında hayatın acı gerçekleri ile hiç karşılaşmamıştır ve kendi güvenlikli dünyasında yaşar. Çiçek’in ise tek arzusu evlenip mutlu bir yuva kurmaktır ve bunu hayatının merkezine alır. Peki ama Ateş Ateş dizisinin oyuncuları kim?

Alev Alev dizisinin oyuncu kadrosu 

Alev Ateş dizisinin oyuncu kadrosunda Cem Bender, Berkay Ateş, Cihangir Ceyhan, Berker Güven ve Toprak Can Adıgüzel, Demet Evgar, Hazar Ergüçlü, Dilan Çiçek Deniz ve sanatçı oyuncu Zuhal Olcay yer almaktadır.
5fa3cfb8d265a2171ccd70d6

Ateş Ateş Cemre (Demet Evgar) kimdir?

Alev Alev dizisinde Cemre karakteri çoğunlukla konuşulacaktır. Cemre aşık olduğu adamla evlenmiştir ama evliliğinde sürekli baskı görmektedir. Kızıyla birlikte bu evlilikten kurtulmak istemektedir. Ateş Alev Cemre karakterini Demet Evgar oynayacaktır. 

Demet Evgar Kimdir?

Demet Evgar, 19 Mayısıs 1980’de Manisa’da doğdu. 17 yaşında oyunculuğa başladı. 1,62 boyu ve 53 kg’dır. İstanbul Üniversitesi Ulusal Müzik Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Birçok dizi, film ve oyunda rol aldı. Hem tiyatroda sahne alırken çoğu eser de yazdı. İlk televizyon deneyimi 2000 yılında “Yedi Numara” dizisiyle kazandı.

Demet Evgar’ın Rol Aldığı Diziler

2020 – Ateş Ateş (Cemre)

2018 – Avlu (Deniz)

2009 – Bir Kadın Bir Erkek

2006 – Erkekler Ağlamaz

2005 – Emret Komutanım

2004 – Tüm Çocuklarım

2003 – Çınaraltı

2003 – Yuvam Yıkılmasın

2002 – Aslı İle Kerem

2002 – Tatlı Hayat

2001 – Tatlı Hayat (Defne)

2000 – Yedi Numara
5fa3cf8cd265a2171ccd70d0

Alev Alev Çelebi Karabeyli (Cem Bender) kimdir? 

1965 doğumlu başarılı oyuncu Cem Bender Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. Arkasından Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü Şehir Bölge Planlama üstüne Yüksek Lisans yapmıştır.1990 yılında sinema ile tanışmış ve Berdel sinema filminde Mahmut karakterini canlandırmıştır. cem Bender Gülperi Dizisinin kadroduna dahil olmuştur. Dizide Seyit karakterini canlandırmaktadır.

sonradan.. Gülperi,Kurt Seyit ve Şura ,Güldünya, Sultan Makamı, Arapsaçı, Seher Vakti, Esir Kalpler, Rüya Gibi, Gizli Yüzler, Kara Yılan, Sonbahar Sancısı, Güldünya, Labirent, Harikulade Yüzyıl, Ağır Roman Yeni Dünya, Evdeki Yabancılar, Sessiz, Çıplak Reel, Senin Hikayen ve Kurt Seyit ve Şura gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.
5fa3cfadd265a2171ccd70d3

Alev Alev Rüya (Dilan Çiçek Deniz) kimdir?

Dilan Çiçek Deniz, 28 Şubat 1995 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. 1.78 boyunda ve 60 kilogramdır. Lise dönemlerinden itibaren tiyatro oyunculuğu dersleri almaya başlamıştır. Ege Üniversitesinde Turizm Rehberliği okuduğu sırada karşılaştırmalı Edebiyat bölümüne geçiş yapmıştır. İlk oyunculuk deneyimini ise 2015 yılında yer almış olduğu Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ile yaşamıştır. Keza 2014 yılında Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış ve 2. olmuştur.

Dilan Çiçek Deniz Yer Aldığı Diziler

2015 – Tatlı Küçük Yalancılar (Ebru)

2015 – Güneşin Kızları (Elif)

2016-2017 – Bodrum Masalı (Su Ergüven)

2017-2019 – Çukur (Sena Koçovalı)

2020 – Alev Alev (Rüya)
5fa3cf7ad265a2171ccd70cb

Ateş Alev Ömer (Cihangir Ceyhan) kimdir?

Cihangir Ceyhan, 15 Ekim 1989 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Aslen baba tarafından Elazığ’lıdır. İstanbul’da iki buçuk sene kamera önü oyunculuk dersi aldı. Ardından Adana’ya geri döndü.

İlk oyunculuk deneyimini 2015 yılında yayınlanan Yusuf isimli sinema filminde hayat verdiği Serdar karakteri ile yaşamıştır. Arkasında internet üzerinden yayınlanan Sıfır Bir Adana dizisinde Cio karakterini canlandırmış ve geniş bir hayran kitlesine sahip olmuştur.

Cihangir Ceyhan, şimdilerde Show TV ekranlarında yayınlanmakta olan Çukur dizisinde Azer karakterine hayat vermektedir. Cihangir Ceyhan, 1.77 metre boyunda, 75 kilo ve Terazi burcudur.
5fa3cf6dd265a2171ccd70c9

Ateş Alev Çiçek (Hazar Ergüçlü) kimdir?

Hazar Ergüçlü 1 Ocak 1992 yılında Kıbrıs’ta doğmuştur. Aslen Kıbrıs’lı olan Hazar Ergüçlü Lefkoşa Türk Belediyesi’nde uzun zaman gençlere karşın incelemeler yürütmüştür. Derviş Zaim’in Gölgeler ve Suretler adlı sinema filmi ile profesyonel oyunculuğa adım atan Ergüçlü, 2011 yılında yayınlanan Kuzey Güney dizisindeki Simay karakteri ile popüler olmuştur.

Hazar Ergüçlü Eylül karakterini canlandırdığı Medcezir dizisi ile televizyon kariyerine devam etmiş, Star TV’de yayınlanan Analar ve Anneler dizisinde Felek karakterini canlandırmıştır. 2016 yılında yayınlanan Yüksek Sosyete dizisinde Cansu karakteri ile başrol oynayan oyuncu Yaşam Sırları dizisinde Seher Kuzgun karakterine ve Dudullu Postası dizisinde de Melis karakterine yaşam vermiştir. 2018 yılında başlayan dijital platform yapımı olan Hakan: Muhafız dizisinde Zeynep karakteri ile başrol oynayan Hazar Ergüçlü şimdilerde ise Alev Alev dizisi ile her tarafta gündeme gelmiştir. 5 kasım perşembe akşamı başlayacak Alev Ateş dizisinde Çiçek karakterini canlandıracak olan Hazar Ergüçlü’nün performansı şimdiden merak ediliyor. Çoğu televizyon dizisinde rol olan oyuncu Benim Dünyam, Açlığa Doymak ve Gölgeler ve Suretler filmlerinde de rol almıştır.
5fa3cfcbd265a2171ccd70d8

Alev Alev İskender (Berker Güven) kimdir?

Berker Güven 2 Eylül 1994 İzmir doğumludur. 2017 yılında gösterime giren Babam filminde Çetin Tekindor ve Melisa Şenolsun ile başrolü paylaştı. Vatanım Sensin dizisinde Okuma Yitimi, Zalim İstanbul dizisinde ise Nedim rolüyle yer aldı.

22. Sadri Alışkın Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde Yen adlı tiyatro oyunundaki performansıyla Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülü’nü almıştır.

Türkiye – Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri’nde “Yılın En İyi Drama Oyuncusu” ödülüne değerinde görüldü.

Bir önceki yazımız olan Alev Alev Ömer kimdir? Cihangir Ceyhan boyu kaç, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde alev alev, alev alev ömer ve berkay ateş hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.