Genel Blog

Alev Alev uyarlama mı? Alev Alev dizisinin konusu ne? Alev Alev gerçekten yaşandı mı?

14

Alev Alev uyarlama mı? Alev Alev dizisinin konusu ne? Alev Alev gerçekten yaşandı mı?

Yönetmenliğini Ahmet Katıksız’ın üstlendiği, senaryosunu Burcu Görgün Toptaş’ın yazdığı dizinin kadrosunda başarılı oyuncular Demet Evgar, Hazar Ergüçlü, Dilan Çiçek Deniz, Cem Bender, Berkay Alev, Cihangir Ceyhan, Berker Güven, Toprak Can Adıgüzel ile ressam oyuncu Zuhal Olcay buluşuyor. Ateş Alev dizisinin konusu haberimizde! 

Alev Alev konusu ne?

Değdiği bütün hayatları değiştiren alevler, bir yangının külünden yeşeren çiçekler… Kendini bulmanın, yola devam etmenin, hak arayışı ve reel aşkın hikayesi… Bugüne kadar ekranlarda anlatılan bayan hikayelerinden ayrıntılarıyla bambaşka bir noktada duran ‘Ateş Ateş’, gazete kupürlerinde karşılaştığımız haberleri, sosyal medyada her geçen gün yenisi eklenen ve çığ gibi çoğalan etiketlere niçin olan o kadar çok olayı güçlü bayan karakterler üzerinden anlatacak. İlk ön izleme sahnesiyle TT olan dizi, birincil bölümüyle yakında Show TV’de izleyicisiyle buluşacak. Cemre, aşkla evlendiği kocasının psikolojik ve somut şiddetinden muzdaripken küçük kızıyla birlikte bu yaşamdan kurtulmaya çalışır. Rüya, varlıklı yaşantısında hayatın acı gerçekleri ile hiç karşılaşmamıştır ve kendi güvenlikli dünyasında yaşar. Çiçek’in ise tek arzusu evlenip mutlu bir yuva kurmaktır ve bunu hayatının merkezine alır.

Ateş Alev adaptasyon mı ?

Ateş Alev, Ay Yapım imzalı, yönetmeliğini Ahmet Katıksız’ın yaptığı, Burcu Görgün Toptaş kadar senaryosu kaleme alınan, yakında Show TV’de başlayacak olan Türk yapımı televizyon dizisi. Fransız yapımı Le Bazar de la Charité dizisinden uyarlanmıştır.
5fa3c9aed265a2171ccd70a3

Alev Alev hakiki hikaye mi?

Orijinal adı ‘Le Bazar de la Charite’ olan dizinin Ateş Alev olarak Türkiye’ye uyarlanmıştır. Reel olaylardan esinlendiği söylenmektedir. 1885 yılında Paris’te Fransız Katolik aristokrasiler göre düzenlenen, yardım etkinliğinin adı Le Bazar de la Charite idi. Etkinliğin yeri rue Jean Goujon’da yer alan manâsız bir ahşap binaya taşındı. Lumiere Kardeşler birincil animasyonlu görüntüleri kayda geçirmek için odaya minik bir sinematograf koymuştu. 4 gün gibi uzun bir zaman sürmesi planlanan etkinliğin ikinci gününde elektrik yerine eter ve oksijenden oluşan bir sistem kullanıldı. Projeksiyon makinesi alev aldı ve bina yandı. İnsanlar panikten dolayı kapıların aralarında sıkışıp kaldı. Çoğunluğu kadın ve birkaç çocuk almak üzere 126 insan yangında yanarak öldü. 200’ün üzerinde insan ise yaralandı. 

Yangının gerçekleştiği alana inşa edilmiş olan Notre-Dame de Consolation, yangında ölenlere adanmış ve Paris’teki İtalyan Katolik topluluğuna hizmet vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Çukurova Saniye kimdir? Selin Yeninci kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde bir zamanlar çukurova, dizisi ve kim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.