Genel Blog

Alev Alev uyarlama mı, gerçek hayat hikayesi mi? Alev Alev hangi kitaptan uyarlama? Alev Alev konusu ne?

8

Alev Alev uyarlama mı, gerçek hayat hikayesi mi? Alev Alev hangi kitaptan uyarlama? Alev Alev konusu ne?

Yönetmenliğini Ahmet Katıksız’ın üstlendiği, senaryosunu Burcu Görgün Toptaş’ın yazdığı dizinin kadrosunda başarılı oyuncular Demet Evgar, Hazar Ergüçlü, Dilan Çiçek Deniz, Cem Bender, Berkay Ateş, Cihangir Ceyhan, Berker Güven, Toprak Can Adıgüzel ile sanatkâr oyuncu Zuhal Olcay buluşuyor. Alev Alev dizisinin konusu haberimizde! 

Ateş Alev konusu ne?

Değdiği tüm hayatları değiştiren alevler, bir yangının külünden yeşeren çiçekler… Kendini bulmanın, yola devam etmenin, adalet arayışı ve gerçek aşkın hikayesi… Bugüne dek ekranlarda anlatılan bayan hikayelerinden tamamen öbür bir noktada duran ‘Alev Ateş’, gazete kupürlerinde karşılaştığımız haberleri, sosyal medyada her geçen gün yenisi eklenen ve çığ gibi büyüyen etiketlere neden olan pek fazla olayı güçlü kadın karakterler üzerinden anlatacak. İlk ön izleme sahnesiyle TT olan dizi, ilk bölümüyle yakında Show TV’de izleyicisiyle buluşacak. Cemre, aşkla evlendiği kocasının psikolojik ve fiziksel şiddetinden muzdaripken küçük kızıyla birlikte bu yaşamdan kurtulmaya çalışır. Rüya, varlıklı yaşantısında hayatın acı gerçekleri ile hiç karşılaşmamıştır ve kendi güvenlikli dünyasında yaşar. Çiçek’in ise tek arzusu evlenip mutlu bir yuva kurmaktır ve bunu hayatının merkezine alır.

Ateş Alev uygunluk mı ?

Alev Ateş, Ay Üretim imzalı, yönetmeliğini Ahmet Katıksız’ın yaptığı, Burcu Görgün Toptaş tarafından senaryosu kaleme alınan, yakında Show TV’de başlayacak olan Türk yapımı televizyon dizisi. Fransız yapımı Le Bazar de la Charité dizisinden uyarlanmıştır.
5fa3c9aed265a2171ccd70a3

Ateş Ateş hakiki hikaye mi?

Orijinal adı ‘Le Bazar de la Charite’ olan dizinin Ateş Ateş olarak Türkiye’ye uyarlanmıştır. Reel olaylardan esinlendiği söylenmektedir. 1885 yılında Paris’te Fransız Katolik aristokrasiler kadar düzenlenen, takviye etkinliğinin adı Le Bazar de la Charite idi. Etkinliğin yeri rue Jean Goujon’da bulunan manâsız bir ahşap binaya taşındı. Lumiere Kardeşler ilk animasyonlu görüntüleri kayda geçirmek için odaya minik bir sinematograf koymuştu. 4 gün gibi uzun bir zaman sürmesi planlanan etkinliğin ikinci gününde elektrik yerine eter ve oksijenden oluşan bir sistem kullanıldı. Projeksiyon makinesi alev aldı ve yapı yandı. İnsanlar panikten nedeniyle kapıların aralarında sıkışıp kaldı. Çoğunluğu bayan ve birkaç çocuk almak üzere 126 insan yangında yanarak öldü. 200’ün üstünde insan ise yaralandı. 

Yangının gerçekleştiği alana inşa edilmiş olan Notre-Dame de Consolation, yangında ölenlere adanmış ve Paris’teki İtalyan Katolik topluluğuna hizmet vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Çukurova Gülten kimdir, gerçek adı ne? Selin Genç hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde bir zamanlar çukurova, bir zamanlar çukurova gülten ve gülten hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.