Genel Blog

AlomWare Reset

26

AlomWare Reset

AlomWare Reset, bilgisayarları yoğun ve sıkıcı bir şekilde kullanan kullanıcıların sıkça yaşadığı problemlerden bir parça başına olan bilgisayar yavaşlamasına son verebilen bir program. Bilgisayarlarımız yavaşlayarak performans kaybı yaşamaya başladığı vakit hepinizin bileceği üzere her tarafta başlatmak değerlerin sıfırlanmasına ve bilgisayarın baştan hız kazanmasını sağlar. Lakin pek çok kullanıcı epey vakit bölge reset işlemini de sıkça kullanmaz çünkü ummak daha bıktırıcı. Bu durumun önüne geçen AlomWare Reset programı, bilgisayarınızı aslında kapanmadan tekrar başlatıp, PC’nizin 10 saniye gibi kısa bir sürede birincil açılıştaki performansına kavuşmasını sağlıyor.

SSD’niz yahut yada donanım özellikleri düşük bir bilgisayar kullanıyorsanız, AlomWare Reset programı bilgisayarınızda kullanabileceğiniz en yardımsever programlar aralarında yer alıyor. Uzun süreli çalışma yada oyun oynama bilgisayarınızı epeyce yorar, bunun sonucunda da bilgisayar zamanla performans kaybı yaşamaya başlar. İşte bu performans ve sürat kaybını yaşamak istemiyorsanız düzenli aralıklar ile AlomWare Reset’i kullanarak bilgisayarınızı her tarafta başlatabilirsiniz.

AlomWare Reset programını kullandığınızda bilgisayarınız kapanmadan sadece 10 saniyede olacak işlemler aşağıdaki şekildedir:

Tüm açık uygulamaların kapanması Tüm açık pencrelerin kapanması Sistem işlemleri dışındkai tüm işlemlerin sona ermesi Önbelleğin sıfırlanması Bilgisayarın kapanmadan resetlenmesi NumLock tuşlarının kapalı ise açığa dönüşmesi Başlangıçta çalışan uygulamalardan kapalı olanların tekrar açılması Bütün uyku modundaki sürücülerin uyanması

Bayağı bir reset işleminde bilgisayarın uyguladığı her şeyi birebir uygulayabilen AlomWare Reset, bütün bu işlemler yapılırken bilgisayarınızın kapanmasına gereklilik duymuyor. Yapılan testlerde bilgisayarınızı yeniden başlatma işleminden çok daha etkili bir yöntem olduğu görülen AlomWare Reset programının bedava deneme sürümünü indirerek siz de yorulan PC’lerinizi anında hızlandırabilirsiniz.

İndir

Bir önceki yazımız olan CPUBalance başlıklı makalemizde cpubalance, cpubalance download ve cpubalance for windows hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.