Genel Blog

Amazon, E-Ticaretin Hala Nasıl Yükseldiğini Gösteriyor

24

Amazon, E-Ticaretin Hala Nasıl Yükseldiğini Gösteriyor

Bilgiyo – E-ticaret devi, bir start-up gibi çoğalma oranları belirlemektedir. Amazon.com, COVID-19 salgını azalmaya başladığında ve çoğu insan işe dönüp evlerinin açık havada daha artı süre geçirirken e-ticaretin nasıl yükselmeye devam ettiğini birinci çeyrekte aldığı sonuçlar ile bildirdi. İşte Amazon’un zinde ilk çeyrek sonuçlarına ve neden bunların e-ticaret için hala erken günler olduğuna işaret ettiklerine …

Bilgiyo – E-ticaret devi, bir başlangıç-up gibi artış oranları belirlemektedir. Amazon.com, COVID-19 salgını azalmaya başladığında ve çoğu insan işe dönüp evlerinin dışında daha pozitif süre geçirirken e-ticaretin nasıl yükselmeye devam ettiğini birinci çeyrekte aldığı sonuçlar ile bildirdi.

İşte Amazon’un kuvvetli birincil çeyrek sonuçlarına ve neden bunların e-ticaret için hala erken günler olduğuna göze çarpan ettiklerine daha yakından bakalım.

Yükselen satışlar

Amazon’un ilk çeyrek satışları yıldan yıla % 44 artışla 108,5 milyar dolara yükseldi ve analistlerin bu dönemde 104,5 milyar dolarlık ortalama gelir tahminini yıktı.

Güzel bir şekilde, Amazon’un yıldan yıla % 44 çoğalma oranı, 4. çeyrekteki yükselme oranına eşitti. Analistler 1. çeyrekte bir yavaşlama için model oluşturuyorlardı ve haklı olarak o kadar; Amazon, 1. çeyrekte (bir önceki çeyrekte% 26 gelir artışı) 4. çeyrekte olduğundan (2019’un dördüncü çeyreğinde % 21 büyüme) daha zorlu bir karşılaştırmaya karşısında ayakta kalmadı, bununla beraber Amazon’un 2020’nin dördüncü çeyreğinde bir Prime’dan faydalandı. Tipik yaz zaman diliminden Ekim ayına yeniden planlanan gün. Bu arka plan göz önünde bulundurulduğunda, Amazon’un 1. çeyrekte % 44’lük artış oranını sürdürme yeteneği özellikle dikkate değer.

Milletlerarası momentum

Fakat Amazon’un toplam satışlarındaki % 44’lük artış oranı bile münakaşacı bir şekilde şirketin ivmesini olduğundan düşük gösteriyor. Bulut bilişim işinden uluslararası satışları hariç tutan Amazon’un milletlerarası segmentinin, 2020’nin dördüncü çeyreğindeki milletlerarası çoğaltma oranına paralel olarak, para biriminden bağımsız olarak gelirinin yıldan yıla % 50 arttığını düşünün.

Amazon’un birincil çeyrek kazanç çağrısında CFO Brian Olsavsky, milletlerarası e-ticaret satışlarının COVID-19 öncesine tarafından üç kat arttığını belirtti. E-ticaretin milletlerarası olarak benimsenmesinde önemli bir ilerleme olduğunu öne sürüyor.

Enerjik rehberlik

Hem Amazon’un momentumuna uyarı sürüklemek, şirketin ikinci çeyreğe yönelik pembe görünümü oldu. Idare, çeyrek için satışların 110 milyar ila 116 milyar dolar aralarında olması için rehberlik etti ve yıllık bazda % 24 ila % 30 büyümeyi temsilcilik etti. Bu, Amazon’un birincil çeyrekteki % 44’lük gelir artışında bir yavaşlama anlamına gelse de, Amazon’un karşı olduğu karşılaştırmaya göre fazla etkileyici bir artış; 2020’nin ikinci çeyreği geliri yıldan yıla % 40 arttı – şirketin 2020’nin birincil çeyreğinde gördüğü % 26’lık büyümeden koskocoman bir ivme.

Hem Amazon’un ivmesinin altını çizen ikinci çeyrek kazanç rehberlik aralığının daha aşağı sınırı bile Amazon’un 108,5 milyar dolarlık ilk çeyrek gelirinden artarak yükseldi. Yönetim, 2. çeyrekte böylesine anlamlı bir birbirini izleyen artış için tekrar tekrar rehberlik etmez. Mesela, Amazon’un birincil çeyrek gelirini 59,7 milyar ABD doları olarak bildirdikten sonradan 2019’un ikinci çeyreğinde gelirinin 59,5 milyar ila 63,5 milyar ABD doları arasında olmasını nasıl yönlendirdiğini düşünün. Doğrusu, Amazon yönetimi satmak ivmesine büyük güven duyuyor.

İken yatırımcılar doğal olarak e-ticaret devi tur sert karşılaştırmalar önümüzdeki çeyreklerde Amazon’un büyüme hızında bir yavaşlama beklemeliyim, hala Amazon’un lehine çalışan bir takım kayda değer Tailwinds olduğu açıktır.

Bir önceki yazımız olan 8 Mayıs dogecoin beklentisi nedir? Elon Musk SNL 8 Mayıs ’ta ne olacak? başlıklı makalemizde 8 mayıs dogecoin, bitcoin nedir ve kripto eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.