Genel Blog

Andaç Haznedaroğlu: Osman Sınav bana gün yüzü göstermedi

0 55

Andaç Haznedaroğlu: Osman Sınav bana gün yüzü göstermedi

Hülya Koçyiğit, “Film Gibi Hayatlar”ın yeni bölümünde Andaç Haznedaroğlu ’nu ağırladı. Meşhur yönetmen, üniversitede iktisat okuduktan sonra Moskova ’da ayrıca reji ayrıca de oyunculuk alanında dünyanın en manâlı okullarından birisine gitmek istediğini anlattı. Haznedaroğlu, Moskova macerası hakkında şunları söyledi: “Oraya gidecek param yoktu. Bir anketörlük şirketinde çalışıp para biriktirdim. Otobüs biletini aldım. Moskova ’ya 3.5 gün süren bir yolculuğum oldu. Hayatı tanıma yolculuğumdu. Ben çalışmanın ne çağrıda bulunmak olduğunu Moskova ’da öğrendim. Arkadaşlarım sabah 8 ’de kalkardı, ben ise 6 ’da kalkıp çalışmaya başlardım. 1 saatin fazla şeyi değiştireceğini biliyordum.”

KAPIDAN KOVUYORLARDI BACADAN GİRİYORDUM

Andaç Haznedaroğlu, eğitimini tamamladıktan daha sonra usta yönetmen Osman Sınav ’la nasıl tanıştığını da anlattı: “Setlere gidiyordum. Kapıdan kovuyorlardı, bacadan giriyordum ve dost ediniyordum. Bir şekilde Osman Bey ’le konuşmanın bir yolunu buldum. Sahiden bir yönetmenle yeni mezun birinin konuşması çok zordu. Anlattım derdimi, kendisiyle niçin niyetlenmek istediğimi söyledim. Bir kadro açıldı ve beni aldılar. 6 yıl bana hiç gün yüzü göstermedi, çünkü gece çalışmayı çok seven bir yönetmen. Defalarca gece çalışırdık.”

Deli Kalp ’te 3 sene oynadım

Oyunculuk okumasına rağmen sektöre yardımcı yönetmen olarak adım atan Andaç Haznedaroğlu, 3 yıl her tarafında “Deli Kalp” dizisinde oynadığını da açıkladı: “Konservatuvarda oyunculuğa emek vermiştim. Ama İstanbul ’a gelince oyunculuğun zorluğunun farkına vardım. Başrol oynayacak dek hoş değildim. Oyuncu olarak olur ya arkadaşlarım dek yetenekli de değildim. Fakat yönetmen olmak benim içimde daha büyük bir istekti. Ve çok erken karar verdim, yönetmen yardımcılığına başladım. Sonradan da yönetmenliğe içten ilerledim.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.