Genel Blog

Android O Developer Preview

19

Android O Developer Preview

ANEKDOT: Android O Developer Preview sadece aşağıdaki cihazlar üstünde kullanılabilmektedir, bu sistem kalıp dosyaları sadece geliştiricilere karşın olarak paylaşılmaktadır ve istikrarlı olarak çalışmayabilmektedirler:

– Nexus 5X

– Nexus 6P

– Nexus Player

– Pixel C

– Pixel

– Pixel XL

Google beklenenden azıcık erken davranarak Android O ya da Android 8.0 işletim sistemini bu seneki Goole I/O’dan önce tanıttı. Android O, bazı yeniliklerle birlikte geliyor. İşte bu Android 8.0 geliştirici önizleme sürümü bir uçtan bir uca bu yenilikleri kendiniz görebiliyorsunuz.

Geliştiriciler Google’ın yeni mobil işletim sistemiyle düzenli uygulamalar geliştirebilmek ya da mevcut uygulamalarını bu yeni işletim sistemiyle ahenkli ışık halkası getirmek için Android O Developer Preview’i kullanabilirler. Android O Developer Preview doğruca işletim sisteminin gereksinimlerini, işleyiş şeklini öğrenebiliyor, işletim sistemi önizlemesi üzerinde uygulamalarınızı çalıştırarak hataları ve uyumsuzlukları saptama edebiliyorsunuz.

Android O Developer Preview, manuel olarak yüklenmektedir. Bu önizleme sürümünün kalıp dosyasını indirdikten sonradan mobil cihazınıza flashlamanız gerekmekte. Bu işlem önizleme sürümü yüklenecek cihazdaki tüm verilerin silinmesine neden olmaktadır. böylece Android O Developer Preview yüklemeden önce bu duruma dikkat etmenizi nasihat ediyoruz.

Android O Developer Preview’i cihazınıza nasıl yükleyeceğinizi bu sayfadan öğrenebilirsiniz:

https://developers.google.com/android/images#instructions

Android O Developer Preview’i cihazınızından kaldırabilmek için cihazınızın işletim sisteminin fabrika kalıp dosyasını indirmeniz, bu kalıp dosyasını el ile yüklemeniz ve cihazınızı sıfırlamanız gerekmektedir. Bu operasyon cihazınızdaki tüm verileri silecektir. Nexus ve Pixel cihazların fabrika kalıp dosyaları bu sayfada yer almaktadır:

http://developers.google.com/android/nexus/images

İndir

Bir önceki yazımız olan DMG Extractor başlıklı makalemizde dmg extractor, dmg extractor download ve dmg extractor free download hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.