Genel Blog

Apple, Kripto Para Sektörüne Göz Kırptığı Bir İş İlanı Yayınladı: İşte Şartlar

294

Apple, Kripto Para Sektörüne Göz Kırptığı Bir İş İlanı Yayınladı: İşte Şartlar

Çoğu firma kripto para sektörüne yatırımlar yaparken Apple ’ın bu alana yatırım yapıp yapmayacağı rivayet şeklinde dolaşıyordu. Apple ’ın kendi sitesinde yayınlanmış olan bir meslek ilanıysa firmanın alternatif ödeme yöntemlerine pozitif baktığını bizlere gösteriyor.

Sitede yer alan bilgilere tarafından Apple ’ın alışveriş departmanı olarak nitelendirebileceğimiz WPC (cüzdan, ödeme, ticaret) takımı, deneyimli bir meslek geliştirme yöneticisi arıyor. Alternatif ödeme ortaklıkları biriminde çalışacak olan idareci, Apple ’ın Kaliforniya ’daki merkezlerinde işe alınacak.

Gereken nitelikler neler?

Apple iş ilanı için gereken nitelikler

Yayınlamış olduğu iş ilanında Apple, en düşük 10 takvim profesyonel deneyimin yanında, en düşük 6 yıl öbür firmalarda piyasa geliştirme üzerine, finansal servis birimlerinde tahsis yapmış bir idareci aradığını belirtiyor. Bunun yanında da bu yöneticinin alternatif ödeme sağlayıcıları konusunda da (dijital cüzdanlar, BNPL (Şimdi Al Daha Sonra Öde) ve kripto para birimleri gibi) en az 5 yıl deneyimi bulunması gerekiyor.

Alternatif ödeme sistemleri ve bunların karmakarışık işleyişi hakkında ve finansal hizmetlerin daha hızlı, daha iyi ve düşük maliyetlerle gerçekleşmesini amaçlayan Fintech şirketleri hakkında sağlam bir bilgi birikimine sahip olunması gerektiğini belirten firma, ortaklık anlaşmalarında bizzat bulunmuş, ara buluculuk yapmış ve öbür şirketlerin öbür terimlerine hâkim bir idareci aradığını belirtiyor.

Apple iş ilanı için gereken nitelikler

Bunların yanında ortaklıkların oluşumundan gelişimine etkin biçimde peşine düşüp takip edilmesi gerekiyor. Otorite sahibi olmadan kendini sunacak olan yöneticinin, karşıdakini etkilemek için sağlam irtibat yetenekleri de olmalı. Ayrıca bu yönetici, işini yaparken fazla az hafıza danışacağından her an ne yaptığını ve belirsizlikler karşı ne yapacağını bilmeli.

Pazarda yakaladığı imkanlar üzerine stratejiler oluşturup analizler yapacak olan yönetici, problem çözme, sağlam çözümleme yeteneği ve ekip çalışması gibi yetenekleri de kendi üstünde bulundurmalı. Hem varsayım edilebileceği üzere Apple ürünleri ve hizmetlerinde de epeyce akıllı olması gerekiyor. Aranan son koşul ise bir lisans diploması. Bunun yanına da işletme yönetimi yüksek lisansı yapmış olmanın bir fazla olduğu ekleniyor.

Ilk Kez da söylediğimiz gibi geçmişte kripto para sektörüne bambaşka firmaların yatırımlar yaptığını görmüştük fakat Apple hakkında bildiklerimiz söylentilerden ibaretti. Bakalım bu iş ilanıyla birlikte Apple, kripto para sektörüne nasıl yatırımlar yapacak.

Yoruma kapalı.