Genel Blog

Arka Sokaklar Bahar neden yok, nerede? Merve Oflaz kimdir, kaç yaşında, diziden ayrıldı mı?

97

Arka Sokaklar Bahar neden yok, nerede? Merve Oflaz kimdir, kaç yaşında, diziden ayrıldı mı?

Arka Sokaklar dizisinde Bahar komiseri Merve Oflaz canlandırıyor. Merve Oflaz’ın sıhhat sorunları nedeniyle dizide yer almadığı öğrenildi. Peki fakat Arka Sokaklar Bahar diziden ayrıldı mı?

Arkadaki Sokaklar Bahar niçin değil?

Arka Sokaklar dizisinde Merve Oflaz’ın canlandırdığı Bahar komiser rolünü canlandıran Merve Oflaz korona virüse yakalandığı için dizinin ekrana gelen son bölümünde diziye yer almıyor.

Merve Oflaz diziden ayrıldı mı?

Arkadaki Sokaklar dizisinde oynayan Merve Oflaz’ın diziden ayrılıp ayrılmadığıyla ilgili henüz devlete ait bir açıklama yapılmadı. Birsen Altuntaş’ın haberine göre, dizide Bahar karakterini canlandıran Merve Oflaz’ın da korona testinin pozitif çıktığı ve apar topar tedaviye başladığı öğrenildi.

Merve Oflaz kimdir?

Arkadaki Sokaklar dizisinde Bahar komisere hayat veren Merve Oflaz, 23 Mayıs 1988 tarihinde İstanbul’un Beykoz ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Nursen Fuat Özdayı İlk Öğretim Okulu’nda okudu. Minik yaşlardan bu yanlamasına sporla ilgilenen Merve Oflaz, bununla beraber ilkokul yıllarında okulun tiyatro grubunda yer aldı. Lisedeyken tenis ve yüzmeyle ilgilendi. Merve Oflaz, liseden sonraki döneminde; Oto Show ve Boat Show gibi organizasyonlar gibi birçok işte çalıştı. 2008 yılında Marmara Üniversitesi Gövde Eğitimi Spor Yüksek Okulunun sınavlarını kazandı.

Okuluna devam ederken, 2008 yılında Show TV’de Acun Ilıcalı’nın sunduğu “Var Mısın Yok Musun” adlı yarışmaya katıldı. Yaklaşık 50 bölüm yarışmacı olarak 3 ay boyunca ekranlarda oldu. Var mısın Değil musun’da 80 bin lira kazandı.

2010 yılında, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunuculuğunu da yaptığı ve yarışanlar “Var mısın Değil musun” yarışmacılarından seçildiği Panama’da yapılan “Survivor Kızlar – Erkekler” yarışmasına katıldı ve sezonun şampiyonu oldu. Yarışmanın peşinde direksiyon ve oyunculuk eğitimi alan Merve Oflaz, farklı alanlara yönlendirilmiş reklam filmlerinde oynadı. 2012 yılında ” Kalbim 4 Mevsim” adlı dizide Aslı karakterini canlandırdı.
2014 yılında “Gulyabani” adlı sinema filminde; Deniz Uğur, Ceyda Ateş, Melike Öcalan, Didem Balçın, Mustafa Üstündağ, Kenan Ece, Cüneyt Arkın, Perihan Savaş ile beraber oynadı.

2014 yılında Ölü Ozanlar Derneği filminde Robin Williams’ın canlandırdığı efsanevi hoca karakterinden esinlenerek uyarlanan “Karalama Defteri” adlı dizide Ebru Özkan ve Fatih Al ile beraber rol aldı.
Asıl çıkışını ise bir döneme damga vuran “Mükemmel Asır”dizisinde yaşadı. Yönetmenliğini Taylan Biraderler’in yaptığı, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği dizide Ayşe Hatun karakterine hayat verdi.

Bir önceki yazımız olan Arka Sokaklar Sinem kimdir, gerçek adı ne? Gizem Terzi kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde arka sokaklar sinem gerçek adı, arka sokaklar sinem gerçek ismi ve arka sokaklar sinem kim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.