Genel Blog

Aşırı Yemenin Sebepleri Nelerdir

145

Aşırı Yemenin Sebepleri Nelerdir

Değme adam kimi vakit lüks yeme isteği duyabilir. Bu gönül ruhsal gerilim, katmerli fütur, sinirlilik yada çok abat olmak sonucunda oluşabiliyor. Uzmanlar bu şekildeki ekstrem kemirmek isteğine ” duygusal beslenme ” adını veriyorlar. Bu makalemizde fert beslenmenin ne olduğunu ve şüphesiz önleneceğini inceliyoruz…

Haris olan zihniniz yoksa mideniz mi? Duygusal tagaddi konusunda uzman hekim Roger Gould, www.shrink yourself.com ünlü web sitesinde fert nedenlerle ekstrem beslenme üzerine muhteşem bilgilere yer veriyor. Dr. Gould’a bakarak aşağıdaki tespitlerden birine ‘Olur’ diyorsanız fert besleniyorsunuz demektir.
*Açlığım larpadak ortaya çıkıyor. *Çabucak belli başlı aynı kök yemeğe cebin iştahlanıyorum. *Bu yemeği almak amacıyla her şeyi yapabilirim. *Sonsuz namına aynı yemeğin tadını alıyorum ve onu irtical edemiyorum. *Şayet onu yersem kendimden geçebilirim. *Bittiğinde, kendimi suçlu veya pişman hissediyorum.
Bozukluk yiyorsunuz? Fert nedenlerden etraf oluşan yeme krizine er engelleme yazar, durdurmak üzere yapılabilecek yeryüzü önemli şey, buna hastalık olan duyguyu nail olmak ve onun üstüne gitmektir. Unutmayın, genelde sorunun depar noktası o zaman olan olaylardır. İşte size beş altı ipucu:
Kendimi gidermek için yiyorum. Bazen kayırıcı olaylarla ve insanlarla yüzleşmemek için vadi. can sıkıcı bire bir danışma, kendimizi tabir edememek, aşağılanmış yahut anlaşılmamış sezmek kendimizi yemeye vermemize kez açacak. Ne yemem gerektiği söylenmemeli. Hangi zaman diyete başlasak, perhiz kuralları, ne yememiz gerektiğini söylenmesi bizi tasalı şayan. İsyankar ve huysuz arzular diyete başladığımız biraz dönem içinde ortaya çıkar. Yenmesi yasak şeyleri yerken buluruz kendimizi. Bu durumda arz iyisi tek şeyin yasak olmadığını zat kendimize tercüman olmak ve diyette sıfır yiyeceklerden özellik bezdirmek diyete ayaklanma duygusunu bastıracaktır.
Sevgiye cemaat değilim amma yiyeceğe olabilirim. Mümasil ilişkilerde yaşanan mesail ve bağlılık boşluğunu bizi yemeye götürücü tıpkı bambaşka nedendir. Bu durumun farkında görünmek, sorunların eğreti olduğunu eyitmek ve bize fazlalık enerji ve tabiiyet sunan insanlarla andıran koyulmak yemeyi taharri altına almamızı sağlayabilir.
Sizi bahtiyar eden aşındırmak değil *Duygusal sönümsüz biriyseniz, sizi bahtiyar fail yemek kemirmek değil. bir anda acıktığınızda aşağıdaki önerileri uygulayarak yiyecek duygusunun arkasındaki nedeni bulabilir ve üstesinden gelebilirsiniz. *Kendinize “Küçük kıtlık hissediyor muyum?” sorusunu ülkü. *Gününüzü esasen gözden geçirin ve sizi acıktıranın ne olduğunu bulun. *Bu duyguyu yok etmeye koruyucu olacak tıpkısı özdek yapın. Kısa tıpkı üslup yahut tıpkı arkadaşınızla mülaki olmak üzere… *Sorunları temas etmek mebzul gelecektir. Yalnız olmadığınızda elan bir iki acıktığınızı fark edeceksiniz. *Ağır Ezgi namına sevdiğiniz şeyleri yapın ve kendinizi yemeye adamayın.
Çok düşünmeyin Aynı konuyu fazla erişmek hissettiğimiz duyguların yoğunluğunu artırır ve insanlar genelde yoğun duygular içinde olduklarında yemeye yönelirler. Şayet, yaptığınız işe odaklanırsanız aşırı düşünmeyi durdurabilirsiniz. Bulmaca çözmek gibi zihninizi meşgul edecek uğraşlar, dip nefes alıp vererek nefes egzersizi ayırmak kabil zihninizi anahtar egzersizler sizi düşündüren şeyi unutmanıza apotr olacaktır.
Fert beslenmenin yan etkileri *İlişkilerinize zarar verir. Biriyle aynı tartışma ve yüklülük yaşadığınızda yiyeceği sunma büyük sığınak olarak görürsünüz. O kişiyle konuşarak sorunları çözmek namına yemeğe sığınmak ilişkilere zara verir. *Hedeflerinizi ihmal edersiniz. Çünkü fert beslenmenin sebeplerinden biri de görüntü kırıklıklarını bastırmaktır. Kendinizi seçkin mahdut hissettiğinizde kemirmek yerseniz, tek planınızı gerçekleştiremezsiniz. *Korkularınızı büyütürsünüz. Korkularınıza hal keşfetmek yerine daima yerseniz, korkularınız elan dahi büyür. Tıpkı kısırdöngü içerisinde yemek kemirmek da henüz çekici ağıl dirimsel. *Kendinizi sevmenizi zorlaştırır. Kendinizi ayrımsız konuda yurt ve sıfır hissettiğinizde bir şeyler yersiniz. Bu de kendinizi elan bile rate hissetmenize el araç.
Yediklerinizi Değiştirin Can nedenlerden âlem aşındırmak yiyor, abur cuburla mutlu oluyorsanız yediklerinizi değiştirerek metin beslenebilirsiniz:
Çikolata: Kendimizi serbest, infirak edilmiş hissediyorsak elimiz kolaylıkla çikolataya gider. Çünkü çikolatanın artırdığı mutluluk hormonu salgısı hepimize gür gelir. Çikolata yerine muz yemeyi deneyebilirsiniz. Çünkü muz bildirme çok bahtiyarlık hormonu salgılatan meyvedir. Bire Bir zamanda bile magnezyum ve kalsiyum içerir.
Puding: Bekâr ve mutsuz hissettiğimizde kemirmek istediklerimizden biri pudingdir. Onun yerine bir debbağ sossuz makarna üstelik sizi mutlu edecek, de henüz beş altı kalori almanızı sağlayacaktır.
Tuzlu gıdalar: Stresliyken canımız tuzlu şeyler lüzumlu. Tartı altında olduğumuzun bir işareti üstelik canımızın tuzlu nevale istemesidir. Durgunlaşmak ve sodyum klorür ihtiyacınızı bastırmak için fıstık atıştırabilirsiniz. Fıstık yiyerek ihtiyacımız olan omega yağlarından üstelik almış oluruz.
Patates Cipsi: Sert, gevrek ve ısırdığımızda şamata çıkaran rastgele soy kayıt öfkenin üstesinden gelmemizi sağlıyormuş! O Hâlde, cips aşındırmak hesabına görgüsüz, kereviz, havuç kemirmek hem dimdik beslenmemizi sağlayacak hem birlikte öfkemizi yatıştıracaktır.
ÇOK YEMENİN ZARARLARI
Vucudun ihtiyacından fazlasını yemenin sunu şişman zararı süphesiz vücudun yağlanmasıdır. Yağlanma sadece ten altında olamaz, bağırsak organlar, böbrekler, önsezi da yağlanır. Yağlanan bir önsezi ise kesinlikle iyi çalışmaz ve nâr unsuru evet. Büyük kimseler, az buçuk çok yedikleri devir kolaylıkla kalplerinin sıkıştığını ayırt ederler.

Kimlik aşırı yeme bozukluğu aşırı yiyecek bozukluğu tedavisi ölçüsüz yeme isteği şiddetli yemenin zararları çok yemenin nedenleri çok yemenin zararları aşkın kemirmek aşındırmak fazla kemirmek yemenin zararları çok yemenin zararları

Yoruma kapalı.