Genel Blog

ASO Nedir?

134

ASO Nedir?

ASO, uygulamanızın ait açacak kelimeler amacıyla uygulama mağazasında arka sıralarda düzlük almasını sağlayan haddinden fazla bayağı tıpkısı işlemdir. App Store Optimizasyonu, Google / Apple’daki app store sayfalarınızın cümle bileşen parçalarının, eş / tahavvül nail olmak üzere olabilecekleri kadar gani olmasını sağlar. ASO kriterleri; ekseriyetle logonuzu, adınızı, alt başlıklarınızı, anahtar kelimelerinizi, açıklayıcı metninizi, görüntülük görüntülerinizi ve videolarınızı içermektedir. ASO Ne İşe Yarar? ASO, bir açacak kelimeyi aplikasyon mağazasına yazan kullanıcıların organik arama sonuçlarıyla ilgileniyor ve Apple veya Google’a seçme ödeme yapmayı içermiyor. Ücretli Kontrol’yı kullanıyorsanız, tıklamalar ve gösterimler amacıyla dünyalık harcıyor olacaksınız fakat gelen insanları müşterilere dönüştürmeyecekseniz şayet, bu aracısız boşa harcadığınız paraya hastalık olacaktır. ASO tamamen ücretsizdir ve yapabileceğiniz en etkili pazarlama stratejisidir. Apple ASO ve Google ASO Apple ASO ve Google ASO arasında kâh esas farklılıklar vardır; örneğin, başlığın uzunluğu, ast alfabe ve etraflı izahat, Apple ile Google ortada farklılık gösterir. Google’ın sermaye verileri henüz uzundur. Fakat, hem ilişki hem birlikte dönüşümleri hedefleme itibarıyla eseme aynıdır. ASO’birlikte hem Apple hem birlikte Google üzere heybetli olan görsel unsurlardır. Uygulama simgesi, görüntülük görüntüleri, video ve başka faktörler, Google ve Apple’birlikte ayrımlı benzeri öneme ehil. Örneğin, Apple aynı ila on ekran görüntüsü gerektirirken, Google sunma az iki ekran görüntüsü ve sunu çok sekiz ekran görüntüsü gerektirir.  ASO Hakkında Öneriler ASO’ya genel methal üzere makale: Duraksız Uygulamaların SEO’su App Store Optimization (ASO) Google ASO teknikleri: Google Play Store Optimizasyonu Şüphesiz Yapılır? Dinamik uygulama çalışmalarının sosyal ayağına dair öneriler: Mobilize Uygulama Pazarlaması

ASO, uygulamanızın müntesip anahtar kelimeler için uygulama mağazasında art sıralarda kayran almasını sağlayıcı haddinden fazla basit tıpkısı işlemdir. App Store Optimizasyonu, Google / Apple’daki app store sayfalarınızın bütün bileşen parçalarının, satış / inkılap icat etmek amacıyla olabilecekleri kadar mebzul olmasını sağlar. ASO kriterleri; ekseriyetle logonuzu, adınızı, ast başlıklarınızı, anahtar kelimelerinizi, açıklayıcı metninizi, görüntülük görüntülerinizi ve videolarınızı içermektedir.

ASO Ne İşe Kazanım?

ASO, aynı anahtar kelimeyi uygulama mağazasına yazan kullanıcıların uzvi arama sonuçlarıyla ilgileniyor ve Apple veya Google’a herhangi bir ödeme yapmayı içermiyor. Ücretli Kontrol’yı kullanıyorsanız, tıklamalar ve gösterimler amacıyla para harcıyor olacaksınız fakat mevrut insanları müşterilere dönüştürmeyecekseniz şayet, bu aracısız boşa harcadığınız paraya sebep olacaktır. ASO ağız ağıza ücretsizdir ve yapabileceğiniz sunu canlı pazarlama stratejisidir.

Apple ASO ve Google ASO

Apple ASO ve Google ASO arasında kâh asıl farklılıklar vardır; örneğin, başlığın uzunluğu, zir alfabe ve ayrıntılı açıklamalar, Apple ile Google ortada ayrımlılık gösterir. Google’ın sermaye verileri daha uzundur. Fakat, hem ilişki hem üstelik dönüşümleri hedefleme itibarıyla eseme aynıdır. ASO’üstelik hem Apple hem de Google için balaban olan görsel unsurlardır. Uygulama simgesi, görüntülük görüntüleri, video ve değişik faktörler, Google ve Apple’dahi değişik tıpkısı öneme erbap. Örneğin, Apple bir ila on görüntülük görüntüsü gerektirirken, Google bildirme beş altı iki ekran görüntüsü ve genişlik aşkın sekiz ekran görüntüsü gerektirir. 

ASO Üzerine Öneriler

ASO’ya genel methal için makale: Atak Uygulamaların SEO’su App Store Optimization (ASO) Google ASO teknikleri: Google Play Store Optimizasyonu Şüphesiz Yapılır? Oynak aplikasyon çalışmalarının toplumsal ayağına dair öneriler: Mobil Uygulama Pazarlaması

Yoruma kapalı.