Genel Blog

Asus EZ Installer

42

Asus EZ Installer

Asus EZ Installer eğer Asus marka bir anakart satın aldıysanız ve anakartınızın takılı olduğu bilgisayara Windows 7 yüklerken bezginlik yaşıyorsanız problemlerinizi ortadan kaldırabilecek bir Windows 7 kurulum USB’si yapma programı.

Bilgisayarlarınıza adamakıllı bedava olarak indirip faydalanabileceğiniz bir başvuru formu olan Asus EZ Installer, eğer Asus anakarta sahip bilgisayarınızda Windows 7 kurulumu sırasında sabit disklerinizi (C:\, D:\ vs. ) göremiyor ve kurulum gerçekleştirmek için seçemiyorsanız ilacınız olabilen bir yazılım. Yeni tür bir Asus anakart aldığınızda Windows 7 kurulum işlemlerine başladıktan ve sistem sürücüleri kurulduktan daha sonra Windows’un kurulacağı depolama birimini belirlerken “A required CD/DVD drive device driver is missing”hatasını almaktasınız. Bu hata sisteminizle uyumlu SATA sürücülerinin Windows 7’nin orijinal kurulum medyasında yer almamasından kaynaklanıyor. Asus EZ Installer ile bu SATA sürücülerinin yer aldığı Asus anakarta sahip bilgisayarınıza özel olarak modifiye edilmiş Windows 7 kurulum medyası yapma işini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Asus EZ Installer esas olarak sahip olduğunuz orijinal Windows 7 medyasını bir Windows 7 montaj USB’sine veya Windows 7 ISO dosyasına dönüştürüyor. ISO dosyasını dilerseniz bir DVD’ye de yazdırabilir ve kendi Asus Windows 7 montaj DVD’nizi oluşturabilirsiniz.

Programın kullanımı gayet basit. Asus EZ Installer’ı inidirip Winrar benzeri arşiv yöneticisi ile açtıktan daha sonra arşiv dosyasının içindeki “xHCIWin7InstSln.exe” adlı dosyayı çalıştırın ve programı başlatın. Kurulumun birincil adımında orijinal Windows 7 kurulum medyanızı belirliyorsunuz. İkinci adımda ise Asus anakartınızla ahenkli yeni Windows 7 kurulum medyası yapacağınız USB belleği seçiyorsunuz ya da ISO kalıbının depolanacağı konumu belirliyorsunuz. Ardından ise işlemleri tamamlayarak yeni kurulum medyanızı oluşturuyorsunuz. 

NOT: Asus EZ Installer ile montaj medyası yapacağınız USB hafıza içindeki tüm veriler silinmektedir. bu nedenle dosyalarınızı yedeklemenizi nasihat ederiz.

İndir

Bir önceki yazımız olan GOG Galaxy başlıklı makalemizde GOG Galaxy İndir - Dijital Oyun Platformu - Tamindir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.