Genel Blog

Autorun Organizer

20

Autorun Organizer

Windows’un bilgisayarın başlangıcında açılan programları aranje etmek için sunduğu arayüz hem o kadar fazla kullanıcı için epeyce baskı bir yapıya sahip, ayrıca de buralarda yapılacak yanlış bir ayar bilgisayarınızın çalışmasını fena yönde etkileyecektir. Dolayısıyla başlangıç programlarını düzenleyebilmek için azıcık daha kullanışlı ve basit bir programa gereklilik duyabilirsiniz.

Autorun Organizer bütün da bu iş için hazırlanmış programlar aralarında yer alıyor. Ücretsiz olarak sunulan ve kolay bir arayüze sahip olan program, başlangıç uygulamalarının derhal düzenlenmesine olanak tanıdığı gibi, bu programlar hakkında epeyce detaylı veriler de sunuyor.

Keza, açılış programlarının hemencecik mi, yoksa muhakkak bir geç kalma yaşandıktan sonra mı açılmaları gerektiğini belirleyebiliyor, bu nedenle aniden tüm sisteminize yüklenilmesini engelleyebiliyorsunuz.

Açılış programlarına dair sunulan ayrıntısıyla uğraşma bilgileri şu şekilde:

Programın dizin bilgisi Tam adı Başlangıç durumları Geç Kalma miktarı

Programı kullanırken başlangıç uygulamalarının sıralamalarını da değiştirebilir, doldurma tarihlerine kadar sıralayabilir ve böylece tam bir kontrol sağlayabilirsiniz. Windows hizmetlerine dair işlemlerin yer almaması ise Autorun Organizer’ın eksiklikleri aralarında sayılabilir.

İndir

Bir önceki yazımız olan Partition Logic başlıklı makalemizde hdd manager, indir partition logic ve indir partition logic ücretsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.