Genel Blog

Aziz Kiraz kimdir, kaç yaşında? Aziz Kiraz nereli?

15

Aziz Kiraz kimdir, kaç yaşında? Aziz Kiraz nereli?

O Ses Türkiye yarışması ile tanıdığımız Aziz Kiraz bugün Demet ve Alişan ile Sabahtan Sabah programına davetli oldu. Gündüz kuşağı programına konuk olan Aziz Kiraz ’ın hayatına rahat detaylar merak edilmeye başladı. Hemen Şimdi 17 yaşındayken Türkiye’nin yeteneklerinin keşfedildiği O Ses Türkiye yarışmasında katılmış, Isabel şarkısını seslendirerek gönülleri fethetmişti. İşte Aziz Kiraz ’ın hakkında bütün merak edilenler..

AZİZ KİRAZ KİMDİR?

Aziz Kiraz, 1997 Erzurum doğumlu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam ediyor. 20 Ekim 2015 ’te katıldığı O Ses Türkiye yarışmasında, performansıyla jürinin dikkatini çekmeyi başaran Aziz Kiraz, Ebru Gündeş şarkılarını çok sevdiğini söyledi. Hadise ’nin takımına dâhil olan Aziz Kiraz, o sene şampiyonluğu Hakan ve Gökhan’ın takımındaki Emre Sertkaya ’ya kaptırdı.

6090f8932af10707e00be555O dönem Murat Boz’un haricinde üç jüri üyesinin de yarışmacıları finale kalmayı başardı. Finalistlerin birinci yapabilmek namına birbirleriyle yarıştığı gecede ilk elenen Ebru Gündeş’in takımından Tankurt olmuştu. Ardından yarışmaya veda eden ikinci isim Gökhan ve Hakan’ın takımından Türkan olmuştu. Finalde son ikiye Hakan-Gökhan’ın takımından Emre Sertkaya ile Hadise’nin takımından Aziz Kiraz kaldı. Aziz Kiraz, O Ses Türkiye’de Isabel, Araftayım, Kafama Sıkar Giderim, Üzdünüz Beni Yıllar gibi eserleri seslendirdi. Kendisi gibi bir yarışmada keşfedilen Aleyna Tilki ile yakın dost olan Aziz Kiraz, O Ses Türkiye’den önce de Kenan Doğulu’nun jüri üyesi olduğu “Ve Kazanan” adlı yarışmaya da katılmış ancak birinci olamamıştı.

Bir önceki yazımız olan Mehmet Tuş kimdir? Elif Ece Uzun yeniden Mehmet Tuş ile evlendi başlıklı makalemizde elif ece uzun, elif ece uzun eşi ve elif ece uzun kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.