Genel Blog

Bade İşçil kendisini dolandırmaya çalışan sanık hakkındaki şikayetinden vazgeçti

19

Bade İşçil kendisini dolandırmaya çalışan sanık hakkındaki şikayetinden vazgeçti

Sahte vekaletname düzenleyerek trafik kazasına karışan araçların sigorta parasını almaya çalışan Güven Yüksel hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ suçundan 37,5 yıla dek dava açılmıştı. Davalı Yüksel’in kazaya karışan lüks araç sahiplerinin namına çıkardığı sahte vekaletname ile sigorta şirketlerine bedel kaybı başvurusunda bulunduğu öne sürüldü. İddiaya tarafından Yüksel, bu yöntemle 5 araç sahibini dolandırarak, 25 bin 919 TL haksız kazanç elde etti.

İddiaya kadar davalı Güven Yüksel, 17 Temmuz 2015 tarihinde Kurtuluş’ta hasarlı trafik kazasına karışan Bade İşçil’i de dolandırmaya çalıştı. Meşhur oyuncu namına da sahte vekaletname aranjör Yüksel, sigorta parasını almaya çalıştı. Ancak sigorta şirketi 36 bin 162 TL’lik ödemeyi Bade İşçil’in kendisine yaptı.

Sigorta Veri ve Gözlem Merkezi’nin şikayeti sonrası ortaya çıkan olay ardından kesin olmayan Güven Yüksel hakkında dava açıldı. Bade İşçil de kendisine gönderilen tebligat ile dolandırılmaktan son anda kurtulduğunu öğrendi. Oyuncu, mağdur olarak iddianamede yer aldı.

İstanbul 11. Ağır Canice Mahkemesi’nde bugün yapılan duruşmaya sanık Yüksel, koronavirüs olan biriyle temaslı olduğu gerekçesiyle duruşmaya katılmadı. Dava dosyasına gelen evrakları okuyan mahkeme başkanı, Bade İşçil’in avukatı yoluyla mahkemeye sunduğu tatbik ile şikayetinden vazgeçtiğini belirtti. Mahkeme sanığın savunmasının alınması için ertelendi.

Bir önceki yazımız olan Seda Sayan, Gelinim Mutfakta'nın 687. Bölümünde en yüksek puanı kime verdi? başlıklı makalemizde seda sayan gelinim mutfakta, seda sayan gelinim mutfakta dekolte ve seda sayan gelinim mutfakta frikik hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.