Genel Blog

Bandizip

14

Bandizip

Bandizip, piyasada bulunan popüler dosya sıkıştırma programları Winrar, Winzip ve 7zip’e alternatif olarak kullanabileceğiniz oldukça hızlı, hafif ve ücretsiz bir arşivleme programı olarak uyarı çekiyor.

Ücretli rakipleri üstünde yer alan bütün popüler sıkıştırma formatlarına ve çok daha fazlası için takviye sunan Bandizip, sahip olduğu gelişmiş özellikleri, sade arayüzü, Türkçe dil desteği ve bedava olması sebebiyle son zamanlarda birçok kullanıcının bir numaralı tercihlerinden olmayı başarmıştır.

Program üstünde yer alan sürükle bırak özelliği doğru tüm sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosya açma işlemlerini fazla daha süratli bir şekilde yerine getirmenize ihtimal sağlayan program, fazla çekirdekli sıkıştırma fonksiyonu doğru dosyalarınızı fazla daha çabuk bir şekilde arşivlemenize ve evraklar dosyalarınızı çok daha seri bir şekilde açmanıza müsade verir.

Kullanmakta olduğunuz dosya sıkıştırma programlarına bedava bir alternatif arıyorsanız, Bandizip mutlaka denemeniz yazılımları başında yer alıyor. Eminim oysa bir kez kullandıktan daha sonra, eski dosya sıkıştırma programınıza geri dönmek istemeyeceksiniz.

Bandizip ile Hangi Dosya Uzantılarını Açabilirim?

Zip(z01), ZipX(zx01), TAR, TGZ, 7Z(7z.001), LZH, ISO, GX, XZ, EXE(e01), RAR(part1.rar, r01), ACE, AES, ALZ, APK, ARJ, BH, BIN, BZ, BZ2, CAB, EGG, GZ, J2J, JAR, IMG, IPA, ISZ, LHA, LZMA, PMA, TBZ, TBZ2, TGZ, TLZ, TXZ, UDF, WAR, WIM, XPI, LZ, ZPAQ, Z dosya uzantılarını Bandizip ile süratli ve ücretsizce açabilirsiniz.

Bandizip Özellikleri:

* Unicode desteği ile bütün milletlerarası karakterleri görüntüleme

* “Yüksek Seri Arşivleme” özelliği ile bozuk sıkıştırma dosyalarını otomatik olarak atlayabilme

* “Hızlı Sürükle ve Bırak” özelliği sayesinde dosyalarınızı gaye klasörlere zahmetsizce çıkarabilme

* Kendi kendine otomatik olarak arşivden çıkarabileceğiniz .exe uzantılı evraklar dosyaları oluşturabilme

* Sıkıştıracağınız dosyaları ZipCrypto ve AES 256 ile şifreleyebilme

* “Evraklar Önizleme” özelliği sayesinde tüm arşiv dosyalarına çarçabuk göz atabilme

* Benzer anda birden fazla evraklar dosyası oluşturabilme ve ayıklayabilme

* Türkçe dil desteği ve ücretsiz kullanım

 

Alternatif olarak Winrar programını da deneyebilirsiniz.

İndir

Bir önceki yazımız olan UHARC/GUI başlıklı makalemizde create uha, download uharc gui ve extract archive hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.