Genel Blog

Baraj dizisi ‘Nehir’ kimdir, gerçek adı ne? Biran Damla Yılmaz kimdir, kaç yaşında ve nereli? Biran Damla Yılmaz film ve dizileri!

10

Baraj dizisi 'Nehir' kimdir, gerçek adı ne? Biran Damla Yılmaz kimdir, kaç yaşında ve nereli? Biran Damla Yılmaz film ve dizileri!

Biran Damla Yılmaz, Baraj dizisinde Dere karakterini canlandırmaktadır. Baraj dizisini izleyenler Akarsu’in kim olduğunu araştırıyor. İşte, Biran Damla Yılmaz Hayatı! Biran Damla Yılmaz film ve dizileri!

BARAJ NEHİR AKSU KİMDİR?

Dere; 25-30 yaşları aralarında, genç ve güzel bir kadındır. Yetimhanede büyümüştür. Zinde duruşunun ardındaki son derece hissi ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Genç yaşında Zerrin ile tanışmıştır ve onun himayesine geçmiştir. Zerrin bir dolandırıcıdır ve Akarsu’e de dolandırıcılığı öğretmiştir. Çay bu işte çok yeteneklidir. Ancak yaşadığı bu sahte hayattan ve dolandırdığı insanlara verdiği zarardan dolayı mutsuzdur. Kendi olabildiği ve mutlu hissettiği tek anlar ise; bir dostluk sitesinde, fotoğrafını zeka görmeden yazıştığı Nazım ile geçen zamanlardır. Tek dostu kendisinden yaşça çok büyük olan üst kat komşusu şair Orhan’dır. Orhan’ın kalbinin sesini dinle sözüne kulak verir ve Nazım’ı tanımak için yanına baraj inşaatına gider. Burada yaşayacakları ve kendi hayatının gerçeklerinden bir türlü kurtulamayışı onu baskı durumların içine düşürecektir.

BİRAN DAMALA YILMAZ KİMDİR?

İzleyicinin karşısına Bahar’ın Nehir’i olarak çıkan Biran Damla Yılmaz, 28 Haziran 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Oyunculuk kariyerine 2013 yılında başlamış olan Biran Damla Yılmaz halen konservatuvarda okumaktadır. Deli Dersane 4: Ada filminde oynamış, Kırgın Çiçekler ve Canevim dizilerinde başrol oyuncusu olarak yer aldı. Bilhassa Küs Çiçekler dizisinde canlandırdığı Eylül karakteriyle tanındı.

YER ALDIĞI DİZİLER

Muhteşem Asır- Cariye

Yasaklanmış – Esma

Beyaz Yalan -Nesrin

Küskün Çiçekler- Eylül

Canevim- Ceylan

Baraj-Çay

Bir önceki yazımız olan Baraj dizisi 'Zahra' kimdir, gerçek adı ne? İman Casablanca kimdir, kaç yaşında? İman Casablanca aslen nereli? başlıklı makalemizde baraj, best model ve casablanca hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.