Genel Blog

Baraj Nazım kimdir, kaç yaşında? Feyyaz Duman nereli, hangi dizilerde oynadı?

25

Baraj Nazım kimdir, kaç yaşında? Feyyaz Duman nereli, hangi dizilerde oynadı?

FOX TV’de yayınlanan Baraj dizisinde Nazım karakteri merak ediliyor. 40-45 yaşlarında olan Nazım karakterini canlandıran Feyyaz Duman’dır. Mardin’de doğan Feyyaz Duman 39 yaşındadır. Mizacı sert olan Nazım disiplinli ve içine kapanık birisidr. Feyyaz Duman daha önce FOX’un Bayan dizisinde rol almıştı. Peki ama Baraj dizisinin Nazım’ı Feyyaz Duman kimdir?

Baraj Nazım kimdir?

Baraj dizisinde Nazım 40-45 yaşları aralarında, sert bir mizaca sahip, saçları ve sakallarına hafif beyazlıklar düşmüş olgun biridir. Bir baraj inşaatında ustabaşı olarak çalışmaktadır. Disiplinli, tavizsiz, içine kapanık birisidir. Eksik konuşur. Geçmişi hakkında kimse bir şey bilmemektedir. Sert ve içine kapanık dünyasına yolda bulduğu ve yaralarını iyileştirdiği bir yavru köpek yoldaş olmuştur. Ama kendini en iyi hissettiği zamanlar bir dostluk sitesinden yazıştığı Akarsu ile geçirdiği zamanlardır. Duygudaşlık kurduğu bu kadının fotoğrafını göndermesiyle içinden çıkılması baskı bir duruma girer. Kendi fotoğrafını göndermeye cesaret edemez ve baraj inşaatında sürgüne gönderilen, hiçbir şekilde anlaşamadığı güvenilmez, yakışıklı genç Tarık ’ın fotoğrafını gönderir.
Dere ’in baraja gelmesiyle; iyi ile kötünün, dürüst ile yanlışın birbirine gireceği ruhsal gerilimler ve gelgitler yaşamaya başlayacak, aşkı için her şeyi göze alabilecek tehlikeli bir aşığa dönüşecektir.

Feyyaz Duman kimdir?

Baraj dizisinde Nazım’ı canlandıran Feyyaz Duman, 1982 yılında Mardin’de doğmuştur. Eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Irk Dansları Bölümü’nde tamamladıktan sonradan New York’ta oyunculuk eğitimi almıştır. New York ’ta 5 sene kaldıktan daha sonra Türkiye ’ye döndü. Annemin Şarkısı adlı filmle 51. Milletlerarası Altın Portakal Film Festivali ’nde en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. Keza Feyyaz Duman Antalya Film Festivali ’ne iki film ile katılan tek erkek oyuncudur.

2016 yılında rol aldığı İçerde dizisi ile ilk olarak televizyon ekranlarında yer alan Feyyaz Duman son olarak Fox Tv’de yayınlanan; kadrosunda Özge Özpirinçci, Caner Cindoruk, Bennu Yıldırımlar, Ayça Erturan, Ece Özdikici, Ali Semi Perişan, Kübra Süzgün gibi isimlerin yer aldığı Bayan dizisinde Arif karakterini canlandırmıştı.. Feyyaz Duman 1.75 metre boyunda ve 65 kilodur.

Bir önceki yazımız olan Baraj dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte tam kadro Baraj oyuncu kadrosu! başlıklı makalemizde baraj, baraj dizisi oyuncuları ve biran damla yılmaz 18 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.