Genel Blog

Baraj Nehir kim, kaç yaşında? Biran Damla Yılmaz boy, kilo bilgileri merak edildi!

31

Baraj Nehir kim, kaç yaşında? Biran Damla Yılmaz boy, kilo bilgileri merak edildi!

Biran Damla Yılmaz, Baraj dizisinde Nehir karakterini canlandırmaktadır. Baraj dizisini izleyenler Dere’in kim olduğunu araştırıyor. Biran Damla Yılmaz, 28 Haziran 1997 tarihinde İstanbul ’da dünyaya gelmiştir. Konservatuar eğitimi alan Biran Damla Yılmaz şu sıralar Baraj dizisindeki rolüyle izleyiciden beğeni topluyor. Peki fakat Baraj Çay kim?

Baraj Akarsu kim?

Baraj dizisinde Dere karakterine Biran Damla Yılmaz yaşam vermektedir. Çay; 25-30 yaşları arasında, genç ve hoş bir kadındır. Yetimhanede büyümüştür. Enerjik duruşunun peşinde son derece hissi ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Genç yaşında Zerrin ile tanışmıştır ve onun himayesine geçmiştir. Zerrin bir dolandırıcıdır ve Nehir ’e de dolandırıcılığı öğretmiştir. Çay bu işte çok yeteneklidir. Fakat yaşadığı bu sahte hayattan ve dolandırdığı insanlara verdiği zarardan nedeniyle mutsuzdur. Kendi olabildiği ve mutlu hissettiği tek anlar ise; bir dostluk sitesinde, fotoğrafını zeka görmeden yazıştığı Nazım ile geçen zamanlardır. Tek dostu kendisinden yaşça çok büyük olan üstteki kat komşusu şair Orhan ’dır. Orhan ’ın kalbinin sesini dinle sözüne kulak verir ve Nazım ’ı tanımak için yanına baraj inşaatına gider. Burada yaşayacakları ve kendi hayatının gerçeklerinden bir türlü kurtulamayışı onu baskı durumların içine düşürecektir.

Biran Damla Yılmaz kimdir?

İzleyicinin karşısına Bahar’ın Nehir’i olarak meydana çıkan Biran Damla Yılmaz, 28 Haziran 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Oyunculuk kariyerine 2013 yılında başlamış olan Biran Damla Yılmaz halen konservatuvarda okumaktadır. Deli Dersane 4: Ada filminde oynamış, Kırgın Çiçekler ve Canevim dizilerinde başrol oyuncusu olarak yer aldı. Özellikle Kırgın Çiçekler dizisinde canlandırdığı Eylül karakteriyle tanındı.

YER ALDIĞI DİZİLER

Muhteşem Asır- Cariye

Yasak – Esma

Beyaz Yalan -Nesrin

Küskün Çiçekler- Eylül

Canevim- Ceylan

Baraj-Dere

Bir önceki yazımız olan Safa Önal Baraj kitap özeti merak edildi! Baraj uyarlama mı gerçek hayat hikayesi mi? başlıklı makalemizde baraj romanı safa önal, safa önal baraj kitabı ve safa önal baraj kitabı konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.