Genel Blog

Baraj Nehir kimdir? Biran Damla Yılmaz hangi dizilerde oynadı? Biran Damla Yılmaz boyu ve yaşı kaç?

17

Baraj Nehir kimdir? Biran Damla Yılmaz hangi dizilerde oynadı? Biran Damla Yılmaz boyu ve yaşı kaç?

Biran Damla Yılmaz, Baraj dizisinde Akarsu karakterini canlandırmaktadır. Baraj dizisini izleyenler Nehir’in kim olduğunu araştırıyor. Peki ama Baraj Nehir kim?

Baraj Akarsu kim?

Baraj dizisinde Akarsu karakterine Biran Damla Yılmaz hayat vermektedir. Dere; 25-30 yaşları aralarında, genç ve güzel bir kadındır. Yetimhanede büyümüştür. Enerjik duruşunun arkasında son derece duygusal ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Genç yaşında Zerrin ile tanışmıştır ve onun himayesine geçmiştir. Zerrin bir dolandırıcıdır ve Nehir’e de dolandırıcılığı öğretmiştir. Akarsu bu işte fazla yeteneklidir. Ancak yaşadığı bu sahte hayattan ve dolandırdığı insanlara verdiği zarardan dolayı mutsuzdur. Kendi olabildiği ve mutlu hissettiği tek anlar ise; bir arkadaşlık sitesinde, fotoğrafını deha görmeden yazıştığı Nazım ile geçen zamanlardır. Tek dostu kendisinden yaşça koskocoman olan üstteki kat komşusu şair Orhan’dır. Orhan’ın kalbinin sesini dinle sözüne kulak verir ve Nazım’ı tanımak için yanına baraj inşaatına gider. Burada yaşayacakları ve kendi hayatının gerçeklerinden bir türlü kurtulamayışı onu kuvvet durumların içine düşürecektir.

Biran Damla Yılmaz kimdir?

İzleyicinin karşısına Bahar’ın Akarsu’i olarak çıkan Biran Damla Yılmaz, 28 Haziran 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Oyunculuk kariyerine 2013 yılında başlamış olan Biran Damla Yılmaz halen konservatuvarda okumaktadır. Deli Dersane 4: Ada filminde oynamış, Kırgın Çiçekler ve Canevim dizilerinde başrol oyuncusu olarak yer aldı. Özellikle Küs Çiçekler dizisinde canlandırdığı Eylül karakteriyle tanındı.

YER ALDIĞI DİZİLER

Muhteşem Yüzyıl- Cariye

Yasaklanmış – Esma

Beyaz Yalan -Nesrin

Kırgın Çiçekler- Eylül

Canevim- Ceylan

Baraj-Nehir

Bir önceki yazımız olan Baraj dizisi Zahra kimdir, gerçek adı ne? İman Casablanca kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde baraj dizisi zehra, baraj dizisi zehra kimdir ve baraj dizisi zehra resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.