Genel Blog

Baraj Nehir kimdir, gerçek adı ne? Biran Damla Yılmaz hangi dizilerde oynadı, boyu ve yaşı kaç?

258

Baraj Nehir kimdir, gerçek adı ne? Biran Damla Yılmaz hangi dizilerde oynadı, boyu ve yaşı kaç?

Biran Damla Yılmaz, Baraj dizisinde Akarsu karakterini canlandırmaktadır. Baraj dizisini izleyenler Dere’in kim olduğunu araştırıyor. Peki ama Baraj Nehir kim?

Baraj Dere kim?

Baraj dizisinde Nehir karakterine Biran Damla Yılmaz hayat vermektedir. Nehir; 25-30 yaşları arasında, genç ve hoş bir kadındır. Yetimhanede büyümüştür. Güçlü duruşunun arkasında son derece hissi ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Genç yaşında Zerrin ile tanışmıştır ve onun himayesine geçmiştir. Zerrin bir dolandırıcıdır ve Nehir’e de dolandırıcılığı öğretmiştir. Nehir bu işte çok yeteneklidir. Oysa yaşadığı bu sahte hayattan ve dolandırdığı insanlara verdiği zarardan dolayı mutsuzdur. Kendi olabildiği ve mutlu hissettiği tek anlar ise; bir arkadaşlık sitesinde, fotoğrafını dahi görmeden yazıştığı Nazım ile geçen zamanlardır. Tek dostu kendisinden yaşça koskocoman olan üstteki kat komşusu şair Orhan’dır. Orhan’ın kalbinin sesini dinle sözüne kulak verir ve Nazım’ı tanımak için yanına baraj inşaatına gider. Burada yaşayacakları ve kendi hayatının gerçeklerinden bir türlü kurtulamayışı onu zorlama durumların içine düşürecektir.

Biran Damla Yılmaz kimdir?

İzleyicinin karşısına Bahar’ın Dere’i olarak meydana çıkan Biran Damla Yılmaz, 28 Haziran 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Oyunculuk kariyerine 2013 yılında başlamış olan Biran Damla Yılmaz halen konservatuvarda okumaktadır. Çılgın Dersane 4: Ada filminde oynamış, Dargın Çiçekler ve Canevim dizilerinde başrol oyuncusu olarak yer aldı. Özellikle Gücenmiş Çiçekler dizisinde canlandırdığı Eylül karakteriyle tanındı.

YER ALDIĞI DİZİLER

Müthiş Yüzyıl- Cariye

Yasaklanmış – Esma

Beyaz Yalan -Nesrin

Küskün Çiçekler- Eylül

Canevim- Ceylan

Baraj-Dere

Yoruma kapalı.