Genel Blog

Baraj Zerrin kimdir, gerçek adı ne? Sumru Yavrucuk kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

16

Baraj Zerrin kimdir, gerçek adı ne? Sumru Yavrucuk kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Baraj dizisinde Zerrin Karakterini Sumru Yavrucuk canlandırıyor. Baraj dizisinin izleyicileri Zerrin karakterinin kim olduğunu araştırıyor. Baraj dizisinin Zerrin’i hakkında bilgiler haberimizde.

Baraj Zerrin kimdir?

Zerrin; orta yaş üstü, son derece albenili, karizmatik ve akıllı bir kadındır. Hayatını üçkâğıt yaparak geçirmektedir. Aralıksız amacına ve hedefine göre değişen takım arkadaşları vardır lakin yalnızca Dere onun vazgeçilmezidir. Ona karşısında bir anne içgüdüsü ile hareket etmektedir. Kendisi için hem iyi bir iki taraflı ayrıca de bir yoldaştır. Genç yaşta bir izdivaç yapmış ama sevdiği adam göre hamile haliyle terk edilmiştir. Bu yüzden kimseye karşısında bir sadakât veya aidiyet hissetmez. Hayata aleyhinde tek başınadır. Kuvvetli ve karalı bir yapıya sahiptir. Duygusallıktan fazla hoşlanmaz. Realist ve net düşünür. Dere’in işi ve kendisini bırakma kararı onun için yıkımdır. Ne yapıp edip Nehir’i geriye döndürecektir.

Sumru Yavrucuk kimdir?

Baraj dizisinde Zerrin karakterini sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu, yönetmen Sumru Yavrucuk canlandırıyor. Sumru Yavrucuk 1961 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1977 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı’na tescil olan Yavrucuk, şan ve tiyatro bölümlerinde eğitim aldı, gerisinde 1979 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü’ne geçiş yaptı. 1982 yılında İstanbul Devlet Tiyatroları’nın kadrosuna geçen Sumru Yavrucuk, halen Devlet Tiyatroları’nın oyuncuları aralarında yer almaktadır.

1988 tarihide rol aldığı Önce Canan adlı yerli dizi ile tv sektöründe de yükseklik belirten Yavrucuk’un sinema ile tanışması ise, 1990 tarihli Yorum Değil adlı filme gerçekleşmiştir. Yavrucuk’un 1992 yılında rol aldığı iki film, Çıplak ve Seni Seviyorum Rosa ise, en fazla ses getiren filmleri oldu ve de Seni Seviyorum Rosa başarılı oyuncuya 1991 yılında Altın Portakal, 1992 yılında ise Altın Koza ödüllerini getirdi.

 

Bir önceki yazımız olan Hekimoğlu hangi hastanede çekiliyor? Hekimoğlu İstanbul'da nerede çekildi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.