Genel Blog

Baraj Zerrin kimdir? Sumru Yavrucuk kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

18

Baraj Zerrin kimdir? Sumru Yavrucuk kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Baraj dizisinde Zerrin Karakterini Sumru Yavrucuk canlandırıyor. Baraj dizisinin izleyicileri Zerrin karakterinin kim olduğunu araştırıyor. Baraj dizisinin Zerrin’i hakkında bilgiler haberimizde.

Baraj Zerrin kimdir?

Zerrin; orta yaş üstü, son derece cazibeli, karizmatik ve akıllı bir kadındır. Hayatını üçkâğıt yaparak geçirmektedir. Sürekli amacına ve hedefine tarafından değişen ekip arkadaşları vardır ama sadece Çay onun vazgeçilmezidir. Ona aleyhinde bir anne içgüdüsü ile hareket etmektedir. Kendisi için keza iyi bir ortak ayrıca de bir yoldaştır. Genç yaşta bir evlilik yapmış lakin sevdiği adam tarafından hamile haliyle terk edilmiştir. Bu yüzden kimseye karşı bir bağlılık ya da aidiyet hissetmez. Hayata aleyhinde tek başınadır. Kuvvetli ve karalı bir yapıya sahiptir. Duygusallıktan fazla hoşlanmaz. Gerçekçi ve net düşünür. Akarsu ’in işi ve kendisini bırakma kararı onun için yıkımdır. Ne yapıp edip Çay ’i geriye doğru döndürecektir.

Sumru Yavrucuk kimdir?

Baraj dizisinde Zerrin karakterini sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu, yönetmen Sumru Yavrucuk canlandırıyor. Sumru Yavrucuk 1961 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1977 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı’na tescil olan Yavrucuk, şöhret ve tiyatro bölümlerinde eğitim aldı, ardındaki 1979 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Şlahza Bölümü’ne geçiş yaptı. 1982 yılında İstanbul Devlet Tiyatroları’nın kadrosuna geçen Sumru Yavrucuk, halen Devlet Tiyatroları’nın oyuncuları arasında yer almaktadır.

1988 tarihide rol aldığı Önce Canan adlı yerli dizi ile tv sektöründe de zirve bildiren Yavrucuk’un sinema ile tanışması ise, 1990 tarihli Açıklama Yok adlı filme gerçekleşmiştir. Yavrucuk’un 1992 yılında rol aldığı iki film, Çıplak ve Seni Seviyorum Rosa ise, en fazla ses getiren filmleri oldu ve de Seni Seviyorum Rosa başarılı oyuncuya 1991 yılında Altın Portakal, 1992 yılında ise Altın Koza ödüllerini getirdi.

 

Bir önceki yazımız olan Baraj Azra kimdir? Pınar Akın kaç yaşında, boy kilo bilgileri nedir? başlıklı makalemizde baraj, baraj azra ve feride hilal akın hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.