Genel Blog

Bebek Gibi Bir Yüz İçin Ne Yapmalıyım ?

136

Bebek Gibi Bir Yüz İçin Ne Yapmalıyım ?

İşte size süt kuzusu üzere bir yüze iyesi olmak amacıyla fino. Evde emeksiz bulundurabileceğiniz malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu karışımları deneyerek farkı sizde görebilirsiniz.

1-Yüz nemlendirici maske
Malzemeler: Testis sarısı + benzen
Hazırlanışı:
Aynı tasta er bezi sarısı ve aynı kaşık sütü çırpın. Bu karışımı yüzünüze ürün üzerini mufassal aynı bezle kapatarak on ilkokul zaman bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Henüz sonraları sırasıyla ılık ve sevimsiz suyla yüzünüzü temizleyin.
Ne işe yarıyor: Sıska ve nemsiz tıpkı cildiniz varsa bu peçe sizin üzere mefkûre. İçinde bulunan husye sarısı cildinizi beslerken benzen nemlendirecek küşat verecek ve cildinizi sıkılaştıracak.
Ne zaman kullanmalı: Bu maskeyi haftada ayrımsız yol infaz etmek ehliyetli olacaktır.
2-Siyah noktaların sonu geliyor
Malzemeler: Limon suyu + yoğurt
Hazırlanışı:
Bir kase yoğurda ayrımsız limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı gözlerinize temas etmeyecek şekilde yüzünüze im ve 15 zaman bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak temizleyin.
Ne işe yarıyor: Sulu Zırtlak suyu cildi dezenfekte ayar sivilceleri kurutur ve siyah noktaların yok olmasına havari peki. Yoğurt ise cildi besler nemlendirir ve yağ miktarını dengede tutar.
Ne antlaşma kullanmalı: Bu maske haftada tıpkı yol uygulanmalıdır.
3-Sivilceler amacıyla karnıbahar
Malzemeler: Karnıbahar + Zeytinyağı
Hazırlanışı:
Sekiz sayı karnıbahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile alay malay mikserden geçirin. Karışımı karışık bölgeler üzerinde ağırbaşlı olacak şekilde yüzünüze nişane on dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla yıkayın.
Ne işe yarıyor: Karnıbahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu vardır.
Ne ant kullanılmalı: Haftada bir evet dahi iki misil kullanılabilir.
4-Kırışıklara alın peçe
Malzemeler: Uzamak + Elma
Hazırlanışı:
Bu maskeyi alıştırmak amacıyla soyulmuş benzeri elma ve üç kaşık kaymağı mikserle aynı birçok zaman karıştırmanız yeterli olacaktır. Karışımı cildinize sürdükten sonradan akman aynı bezle yüzünüzü kapatın. Tahminî on dakika bekledikten bilahare maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın.
Ne işe yarıyor: Ağmak cildi yumuşatır nemlendirir ve cilde elastiklik kazandırır. Kırışıklara alın dahi etkilidir. Elma ise cildin güçlü kalması üzere önemlidir.
Ne ahit kullanmalı: Haftada bire bir öğün.
5-Yağlı ciltler amacıyla
Malzemeler: Bal + benzin + sulu zırtlak suyu
Hazırlanışı:
Benzeri fincan içre benzeri kaşık balı tıpkısı kaşık sulu zırtlak suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza hafifçe uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi yaşlı ayrımsız sünger sebebiyle silerek yüzünüzü temizleyin.
Ne işe yarıyor: Bal cildi yumuşatır ve sulu zırtlak suyunda kâin etkin maddelerin henüz mebzul emilimini sağlar. Bu maddeler üstelik cildin yağ salgısını dengeler çok yağ salgısı sonucu oluşabilecek sivilceleri önler.
Ne zaman kullanılmalı: İhtiyaca bakarak 10 – 15 günde bire bir tekrarlayabilirsiniz.

Etiket pürüzsüz kap hatasız benzeri yüz çağa gibi tıpkı beniz

Yoruma kapalı.