Genel Blog

Bensu Soral aşı olduktan sonra gelen tepkilere yanıt verdi

32

Bensu Soral aşı olduktan sonra gelen tepkilere yanıt verdi

Koronavirüs aşısı olduğunu açıklayan oyuncu Bensu Soral, kendisine gelen tepkilerin gerisinde bir açıklama yaptı. Soral, “Crohn hastasıyım. Maalesef kullandığım hap bağışıklığımı düşürüyor. Bu ilacı kullananlar, aşı sıralamasında çok üstteki sıralarda olmasa da önceliği var. Ben de bu sayede aşı oldum” ifadelerini kullandı.

ELEŞTİRİLERİN ARDINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Aşı sırası ve önceliği hakkındaki eleştirilerin arkasından Soral bir açıklama yayınladı. Soral şu ifadeleri kullandı: “Merhabalar… Ilk Olarak aşı sırası ve önceliği gibi konularda büyük bir hassasiyet olmasına çok sevindiğimi ve bu hassasiyeti paylaştığımı maddeler halinde sıralamak isterim. Ben Crohn hastasıyım. Crohn; kronik bir rahatsızlık olmakla beraber her hafta kendime iğne yapmamı gerektiren bir rahatsızlık.”

CROHN HASTALIĞI NEDİR?

Crohn, sindirim sistemini oluşturan yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsaklardaki bir ya da birkaç bölümü tutabilen, tutulan bölümde kalınlaşma ve ülserler yaratıcı bir hastalıktır. genel olarak rektum, sütun ve ince bağırsağın alt kısımlarını etkileyen keza ender olsa da öteki sindirim sistemi hastalıklarında olduğu gibi bu şart kişinin mide, yemek borusunu hatta ağzını da etkileyebilir. Bu şahısların üçte biri kalın bağırsak problemleri yaşasa da geri kalan kesimi sadece ince bağırsak problemi yaşar.

Bir önceki yazımız olan Teşkilat Mete kimdir, gerçek adı ne? Mesut Akusta kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.