Genel Blog

Bir Zamanlar Çukurova Demir kimdir, kaç yaşında? Murat Ünalmış nereli, hangi dizilerde oynadı?

17

Bir Zamanlar Çukurova Demir kimdir, kaç yaşında? Murat Ünalmış nereli, hangi dizilerde oynadı?

ATV’de her perşembe yayınlanan Zamanlar Çukurova izleyici göre beğeni kazanmaya devam ediyor. Bir Zamanlar Çukurova dizisinde başarısıyla dikkat çeken oyuncu Murat Ünalmış’ın yaşamı merak ediliyor. Peki, Bir Zamanlar Çukurova dizisi oyuncusu Murat Ünalmış kimdir, kaç yaşında ve nereli? 

Murat Ünalmış kimdir?

Bir Zamanlar Çukurova’nın Demir’i Murat Ünalmış, 23 Nisan 1981′ Kayseri de doğdu. Çocukluğu Kayseri’de geçen ve aslen de Kayserili olan Murat Ünalmış, ortaokul dönemi ardından İstanbul’a gelmiştir. Lise yıllarında profesyonel olarak Fenerbahçe Spor Kulübü’nde basketbol oynamıştır. Ardından Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Ünalmış, üniversite eğitiminden sonra Akademi İstanbul’da oyunculuk eğitimi almıştır. Bu eğitim sürecinin paralelinde; Yaşam Bağları, Sınırlı Aşk, Kurşun Yarası dizilerinde ve “Üç Kadın”, “Deli Duran”, “Sen Ne Dilersen” adlı sinema filmlerinde rol almıştır. Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği Güneşi Gördüm filminde geniş kitlelerce ünlü ve benzer yönetmenin filmi olan New York’ta Beş Minare filminde de rol almıştır. Yer gök aşk dizisinde başrol oynamıştır. Aynı dizide başrolü paylaştığı Birce Akalay ile evlenmiştir.Evlilikleri 1,5 sene sürmüştür. TRT 1’de yayınlanan Sevda Kuşun Kanadında adlı dizide başrol oynamıştır.

Çok Eskiden Çukurova Demir kimdir?

Büyük bir servetin sahibi. Çukurova’nın en büyüğü, bu bereketli toprakların tek hükümdarı olmayı hedefleyen, bunun için her şeyi yapabilecek değin doyumsuz, cesur bir adam. Fakat babasından kalan bu uçsuz bucaksız toprakları günü gelince servet bırakacağı bir evladı değil. Demir, Züleyha’ya görünce aşık olur. Aşk Çukurova’nın bu yakışıklı ve açgözlü beyini değiştirebilecek mi? Demir Yaman aşkı ve toprakları için gözünü ne dek karartacak?

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Çukurova Sevda kimdir, nereli? Nazan Kesal kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde atv bir zamanlar çukurova, atv canlı yayın bir zamanlar çukurova yeni bölüm izle ve ebru ünlü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.