Genel Blog

Bir Zamanlar Çukurova dizisi Lütfiye kimdir, gerçek adı ne? Hülya Darcan kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

13

Bir Zamanlar Çukurova dizisi Lütfiye kimdir, gerçek adı ne? Hülya Darcan kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

ATV’nin her Çarşamba ekrana gelen Bir Zamanlar Çukurova dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları merakla merak ediliyor. Peki ama Çok Eskiden Çukurova Lütfiye kimdir?

Çok Eskiden Çukurova Lütfiye Duman kimdir?

Bir Zamanlar Çukurova’da Lütfiye karakterine Hülya Darcan yaşam vermektedir. Yamanlar yeni bir savaşın eşiğindeyken, Fekeli bir kez daha uhuletle ve suhuletle konuya çözüm bulmak için, Fikret’in Bursa’da yaşamış teyzesi Lütfiye Duman’ı Adana’ya getirecek. Fekeli’nin eski dostu olan Lütfiye, neşesi ve içtenliğiyle Fekeli’nin evinin havasını değiştirecek.

Adana’dan ayrılıp Bursa’ya yerleşen, görmüş geçirmiş, usul ve adap haberdar olan, yaşama sevinci ile girdiği her ortamı renklendiren Lütfiye Duman karakteri için, dizinin setinde de özel hazırlıklar yapıldı.

Bursa’da hali vakti uygun, şehrin aşina isimlerinden biri olduğundan Adana’ya da şık ve karakterini ortaya koyan renkli bir gardırop ile geldi. Lütfiye Duman için, dönemin en şık kıyafetleri tasarlandı ve dikildi.

Hülya Darcan kimdir?

Bir Zamanlar Çukurova’nın Lütfiye’si Hülya Darcan 27 Nisan 1951 yılında İzmir’de doğmuştur. Lise mezunudur. 1967 yılında hemen şimdi 16 yaşındayken dönemin ünlü dergilerinden Ses Mecmuası Kapak Yıldızı yarışmasında 3. oldu. Bunun sonucunda sinemadan öneri aldı.

İlk filmi Silahları Ellerinde Öldüler’de Fikret Hakan, Ekrem Bora ve Tugay Toksöz ile başrolü paylaşır ve sinemaya adımını atar.

1971 yılında tanıştığı Tanju Korel ile 1974’te evlendi. 1977’de Zeynep, 1982’de ise Bergüzar Korel dünyaya geldi. Fikret Hakan, Ekrem Bora ve Tugay Toksöz ile başrolü paylaşır ve sinemaya adımını atar.

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Çukurova Müjgan kimdir, gerçek adı ne? Melike İpek Yalova kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde atv bir zamanlar çukurova, atv canlı yayın bir zamanlar çukurova yeni bölüm izle ve bir deli rüzgar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.