Genel Blog

Bir Zamanlar Çukurova dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Bir Zamanlar Çukurova oyuncu kadrosu

21

Bir Zamanlar Çukurova dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Bir Zamanlar Çukurova oyuncu kadrosu

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde 1970’li yıllarda, İstanbul’da evlenmeye hazırlanan iki gencin başına hiç hesaba katmadıkları bir olay kazanç. Felek bu çifti, Adana’da Çukurova’nın uçsuz bucaksız coğrafyasına bırakıverir. Her şeye rağmen aşklarını yaşamaya kararlı bu çiftin kaderi, çiftliklerinde çalıştıkları Yaman ailesiyle tanıştıktan daha sonra sonsuza dek değişir. Peki lakin Çok Eskiden Çukurova dizisinin oyuncuları kim?

Bir Zamanlar Çukurova dizisi oyuncuları kimdir? Çok Eskiden Çukurova oyuncu kadrosu

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin oyuncu kadrosunda Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Hilal Altınbilek, Kerem Alışılmış, Bülent Polat, Melike İpek Yalova, Furkan Palalı, Nazan Kesal, Çiçek Tozu Emre, Aras Şenol,Selin Genç, Selin Yeninci,Sibel Taşçıoğlu, Serpil Tamur, yer almaktadır.

Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları!
5fbff5aa5cf3b01ecc4947e5

Bir Zamanlar Çukurova Demir Yaman (Murat Ünalmış) kimdir?  
Büyük bir servetin sahibi. Çukurova’nın en büyüğü, bu verimli toprakların tek hükümdarı olmayı hedefleyen, bunun için her şeyi yapabilecek dek hırslı, cesur bir adam. Lakin babasından kalan bu uçsuz bucaksız toprakları günü gelince servet bırakacağı bir evladı değil. Demir, Züleyha’ya görür görmez aşık olur. Aşk Çukurova’nın bu yakışıklı ve doyumsuz beyini değiştirebilecek mi? Demir Yaman aşkı ve toprakları için gözünü ne değin karartacak?
5fbff5c75cf3b01ecc4947e7

Çok Eskiden Çukurova Yılmaz Akkaya (Uğur Güneş) kimdir?

İstanbul’un yakışıklı, mütevazı ve iyi iyi kalpli çocuğu, işine düşkün bir aşık. Parada pulda şanda şerefte gözü yok. Hayatta en büyük dileği canından fazla sevdiği Züleyha’sıyla evlenip mutlu bir yuva hazırlamak. Lakin bir gün hayattan yediği bir darbe ile geleceği de hayalleri de tümüyle değişir. Sevdiği için elini kana bulayan Yılmaz’ın içine düştüğü kaçak hayatı onu hiç beklemediği yollara sürükler. Aşkı için her şeyi göze alan Yılmaz kaderine hükmedebilecek mi?
5fbff61b5cf3b01ecc4947ed

Bir Zamanlar Çukurova Züleyha (Hilal Altınbilek) kimdir?

Talihin olanca güzelliği verip azıcık şansı ve kısmeti esirgediği, mütevazı, temiz kalpli ama gerektiğinde kararlı, inatçı olabilen, zeki bir genç kız. Parada pulda gözü olmayan Züleyha’nın en büyük gerçek dışı Yılmaz’la evlenip yuva düzenlemek ve mutlu olmak. Lakin bir gün üvey abisi Züleyha’nın hayatını mahvedecek bir adım atar. Bu adımla darmadağın olan Züleyha’nın tek çaresi Yılmaz’la birlikte Adana’ya kaçmaktır. Fakat alın yazısı Züleyha’yı sınamaktan vazgeçmeyecek, onu ölümden daha şiddet kararlar vermek zorunda bırakacaktır.
5fbff6055cf3b01ecc4947eb

Bir Zamanlar Çukurova Ali Rahmet Fekeli (Kerem Alışılmış) kimdir?

Adana’nın yerlilerinden. Demir’in babası Adnan Yaman’ın katili. Fekeli ile Adnan Yaman vaktiyle arkadaştırlar. Yirmi yıl önce Adnan bölgeye baraj inşaatı yapılacağını ve Fekeli’nin arazisinin büyük para edeceğini öğrenince Fekeli’yi kandırarak arazilerini yok pahasına satın alır. Fekeli en yakın arkadaşı tarafından oyuna getirildiğini anlar, bu meseleyi tartışırlarken ortak silahlarını çekerler, çıkan çatışmada Fekeli Adnan’ı öldürür, tutuklanır ve yirmi yıl hapse mahkum olur. Hapiste Fekeli’yle Yılmaz’ın yolları kesişir. Yılmaz hikayesini anlattığında Fekeli düşmanlarının karşılıklı olduğunu anlar ve aradığı sağ kolu bulmakla kalmaz, diğer taraftan oğul sahibi olmuş olur. Yılmaz’a babalık eder, yol gösterir. Genel afla hapisten çıktıktan sonra iki taraflı düşmanları Yamanlara aleyhinde birlikte mücadele etmeye başlarlar.
5fbff6345cf3b01ecc4947ef

Bir Zamanlar Çukurova Gaffur (Bülent Polat) kimdir? 

Yamanlar çiftliğinin kahyası. Doğma artma Adanalı. Konağın kahyalığı ona babasından servet kamış. Gaffur babası gibi yetenekli, akıllı ve dürüst biri olmadığı için görevinde de o kadar başarılı yok. Hünkar ayrıca babasının hatırına hem de düzene ve çiftliğe dominant oldukları için Gaffurları yanlarında tutuyor. Gaffur bununla beraber Yılmaz’ın askerlik arkadaşı.Yılmaz çiftliğe birincil geldiğinde onu doğru karşılıyor fakat iş istediğini öğrenince tavrını değiştiriyor. İstanbul’da aydınlatılmış, okulu bittikten daha sonra babasının özel hastanesinde çalışmayı reddedip Adana’ya devlet hastanesine çalışmaya gelmiştir. Kuvvetli karakterli, kibar, döneme göre ileri görüşlü ve hastalarına aleyhinde epeyce sevecendir.
5fbff6ba5cf3b01ecc4947f9

Çok Eskiden Çukurova Haminne (Serpil Tamur) kimdir? 

Hünkar Yaman’ın annesi, Demir Yaman’ın anneannesi. Çok ihtiyar, çoğunlukla kelimeleri, durumları ve olayları karıştırıyor. Bazen geçmişi bugünmüş gibi hatırlıyor. Bu kargaşa zaman zaman güldürse, ara sıra hüzünlendirse de bazen konak içinde olayların karışmasına sebep oluyor. Hünkar, en fazla Züleyha’nın ona bakmasından hoşlanıyor.
5fbff6e95cf3b01ecc4947fd

Bir Zamanlar Çukurova Şermin Yaman (Sibel Taşçıoğlu) kimdir? 

Demir’in amcasının kızı. Hünkar ve Demir’in gizli düşmanı. Babası Şerafettin Yaman’dan kalan bütün mirası çar çur ettiği için Demir’den geçiniyor. Kocasını beğenmiyor fakat boşanmak da istemiyor. Hayattaki tek amacı Yaman’ların mirasının kızına kalmasını temin etmek. Demir’in oğlu olunca hayalleri başına yıkılıyor.

5fbff70c5cf3b01ecc4947ff

Bir Zamanlar Çukurova Saniye (Selin Yeninci) kimdir?

Gaffur’un karısı. Konağın mutfağından sorumluluk sahibi, Hünkar hanımın eli ayağı. Senelerdir Hünkar Yaman’ın hizmetinde çalışıyor. Yılmaz ve Züleyha konağa ilk geldiklerinde, onlara tezgâhtar oluyor ama işler değiştikçe onlara düşman kesiliyor. Züleyha’nın ön plana çıkmasıyla, ona kin beslemeye başlıyor. Tek amacı konaktaki yerini korumak. Bu uğurda her şeyi yapabilir. 
5fbff7285cf3b01ecc494801

Bir Zamanlar Çukurova Gülten (Selin Genç) kimdir? 

Gaffur’un kız kardeşi. İyi niyetli, saf bir Anadolu kızı. Yılmaz’ı görünce aşık oluyor. Ilk Olarak Züleyha’yı Yılmaz’ın kız kardeşi sandığı için ona çok yakın davranıyor. Kısa sürede gerçeği öğrenmesine karşın Yılmaz’a olan aşkından bir türlü vazgeçemiyor.
5fbff7435cf3b01ecc494803

Bir Zamanlar Çukurova Çetin (Aras Şenol) kimdir?

Fekeli’nin sağ kolu, Yılmaz’ın sırdaşı. Çok Çalışkan, namuslu, temiz biri. Hayatını işine ve Fekeli Ağa’ya adamıştır. Onu baba gibi sevmektedir. Bugüne kadar bir gönül ilişkisi olmamış. Lakin, Yamanların konağından Gülten’le yolu kesişince gönlüne büyük bir aşk düşer. Çetin bütün yaşananlara karşın kalbinin sesiyle hareket etmeye devam edecektir.
5fbff6835cf3b01ecc4947f5

Çok Eskiden Çukurova Fadik (Çiçek Tozu Emre) kimdir? 

Konağın çalışanlarından. Dedikoduculuğu yüzünden başı dertten kurtulmuyor. Başlangıçta Züleyha’yı çok kıskanıyor. Züleyha’nın ayağını kaydırmaya uğraşıyor. Zamanla Züleyha’nın evin hanımı olduğunu kabullenerek taraf değiştiriyor.
5fbff66a5cf3b01ecc4947f3

Çok Eskiden Çukurova Fikret Fekeli (Furkan Palalı) kimdir?

Fekeli’nin hayatta olduğunu zeka bilmediği yeğeni. Hem duygusal hem coşmuş, ayrıca yumuşak hem sert, duyguları çabuk yükselip alçalan, öfkesine başat olamayan, ardındaki güçlü olarak pişman olan, aşkta da cesur biri… Hayattan her konuda alacaklı ve tahsil etmeye de oldukça istikrarlı. Uzun yıllardır yaşadığı Almanya’dan ata topraklarına dönen Fikret’in gerçek niyetini kendisinden diğer kimse bilmemektedir. Fikret’in gelişi keza Yaman’ların keza Fekeli’lerin gündemini içten sarsacak, Çukurova’da kartlar yeniden dağılacaktır. Almanya’da bugüne değin ne yaptığı bilinmez Fikret, Çukurova’ya niçin geldi? Tek yakını ve mirasçısı olarak Yılmaz’ı kabul eden Ali Rahmet Fekeli öz yeğeninin çıkıp gelmesiyle ne yapacak? 
5fbff6515cf3b01ecc4947f1

Çok Eskiden Çukurova Sevda Çağlayan (Nazan Kesal) kimdir? 

Sevda Çağlayan, çok eskiden güzelliği ve zarafetiyle akıllarda yer etmiş, unutulmaz bir yıldız… İstanbul’da başlayan sahne hayatına, imkansız bir aşk uğruna veda etmiş. Sevda ikinci kadın olmanın acısını hiç atamamış içinden. Demir’in Sevda’nın hayatına girmesi; Çukurova’ya yeni bir ses getirecek. Keza Sevda’nın kaderi hem de konaktaki tüm dengeler değişecek. Sevda Çağlayan; Çukurova’da yeni bir hayat kurabilecek, kaderini her yerde yazabilecek mi?

.

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Çukurova Fikret kimin oğlu? Fikret Adnan ve Sevda'nın oğlu kim? başlıklı makalemizde bir zamanlar çukurova, bir zamanlar çukurova dizisi ve bir zamanlar çukurova fikret hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.