Genel Blog

Bir Zamanlar Çukurova Gaffur kimdir, gerçek adı ne? Bülent Polat kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

18

Bir Zamanlar Çukurova Gaffur kimdir, gerçek adı ne? Bülent Polat kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Çok Eskiden Çukurova’nın Gaffur’u izleyiciler göre araştırılıyor. Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı ‘Çaycı Şesu’ karakteri ile geniş kitleler kadar bilinen Bülent Polat, Bir Zamanlar Çukurova’nın Gaffur’u olarak ekranlarda. İşte, Bülent Polat hakkında merak edilen ayrıntı…

Çok Eskiden Çukurova Gaffur kimdir?

Bülent Polat 8 Mart 1979 tarihinde Tunceli’de dünyaya geldi. 1993 yılında “Yer Manzara” ile başlayan profesyonel tiyatro yaşamı, 1994’te tekrar benzer tiyatroda “Cadde Kedisi” oyununda “yoldan geçen adam” rolüyle devam etti.

daha sonra yine benzer tiyatro ile antlaşma yenileyen Polat, “Ormanların Barıştırma Ateşi”, Takma Ad Goncagül ve “Keloğlan” gibi oyunlarda rol aldı.

Bir dönem izlenme rekorları kıran “Yılan Hikayesi”nde ve Orhan Oğuz’un yönettiği “Son Oyun” adlı TV filminde oynadı. Arkasında “Gece Kahvesi” adlı programda sıra dışı karakterler çizdiği skeçlerde rol aldı. 2004’te Okan Bayülgen’in sunduğu “Zaga” programında Engin Günaydın ile beraber her hafta yayınlanan bölümlerde “Damatlar” adında kısa skeçlerle çıktı. Asıl ününü ise “Avrupa Yakası” dizisindeki 3,5 sene canlandırdığı Şehsuvar (Şesu) karakteriyle kazandı.

2013 yılında, Kanal D’de yayınlanan İnadına Yaşamak adlı dizide, “Sansar” rolünü canlandırmıştır. Yine aynı yıl “Karagül” adlı dizide rol aldı. Meşhur oyuncu son olarak “Bir Zamanlar Çukurova” dizisinde rol almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Çukurova dizisi Lütfiye kimdir, gerçek adı ne? Hülya Darcan kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde atv canlı yayın bir zamanlar çukurova yeni bölüm izle, dolunay dizi ve melike ipek yalova hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.