Genel Blog

Bir Zamanlar Çukurova Gaffur kimdir, gerçek adı ne? Bülent Polat kaç yaşındadır, hangi dizilerde oynadı?

170

Bir Zamanlar Çukurova Gaffur kimdir, gerçek adı ne? Bülent Polat kaç yaşındadır, hangi dizilerde oynadı?

Çok Eskiden Çukurova’nın Gaffur’u izleyiciler kadar araştırılıyor. Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı ‘Çaycı Şesu’ karakteri ile geniş kitleler kadar bilinen Bülent Polat, Çok Eskiden Çukurova’nın Gaffur’u olarak ekranlarda. İşte, Bülent Polat hakkında merak edilen ayrıntı…

Bir Zamanlar Çukurova Gaffur kimdir?

Bülent Polat 8 Mart 1979 tarihinde Tunceli’de dünyaya geldi. 1993 yılında “Yer Görüntü” ile başlayan profesyonel tiyatro yaşamı, 1994’te tekrar aynı tiyatroda “Sokak Kedisi” oyununda “yoldan geçen adam” rolüyle devam etti.

daha sonra yeniden benzer tiyatro ile antlaşma yenileyen Polat, “Ormanların Uzlaşma Ateşi”, Takma Ad Goncagül ve “Keloğlan” gibi oyunlarda rol aldı.

Bir dönem izlenme rekorları kıran “Yılan Hikayesi”nde ve Orhan Oğuz’un yönettiği “Son Oyun” adlı TV filminde oynadı. Gerisinde “Gece Kahvesi” adlı programda sıra dışı karakterler çizdiği skeçlerde rol aldı. 2004’te Okan Bayülgen’in sunduğu “Zaga” programında Engin Günaydın ile beraber her hafta yayınlanan bölümlerde “Damatlar” adında kısa skeçlerle çıktı. Esas ününü ise “Avrupa Yakası” dizisindeki 3,5 yıl canlandırdığı Şehsuvar (Şesu) karakteriyle kazandı.

2013 yılında, Kanal D’de yayınlanan İnadına Yaşamak adlı dizide, “Sansar” rolünü canlandırmıştır. Yeniden benzer yıl “Karagül” adlı dizide rol aldı. Meşhur oyuncu son olarak “Çok Eskiden Çukurova” dizisinde rol almaktadır.

Yoruma kapalı.