Genel Blog

Bir Zamanlar Çukurova Gaffur kimdir, kaç yaşında? Bülent Polat nereli, hangi dizilerde oynadı?

20

Bir Zamanlar Çukurova Gaffur kimdir, kaç yaşında? Bülent Polat nereli, hangi dizilerde oynadı?

Bir Zamanlar Çukurova’nın Gaffur’u izleyiciler göre araştırılıyor. Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı ‘Çaycı Şesu’ karakteri ile geniş kitleler tarafından tanınan Bülent Polat, Bir Zamanlar Çukurova’nın Gaffur’u olarak ekranlarda. İşte, Bülent Polat hakkında merak edilen ayrıntı…

Çok Eskiden Çukurova Gaffur kimdir?

Bülent Polat 8 Mart 1979 tarihinde Tunceli’de dünyaya geldi. 1993 yılında “Yer Bakış” ile başlayan profesyonel tiyatro yaşamı, 1994’te yeniden aynı tiyatroda “Cadde Kedisi” oyununda “yoldan geçen adam” rolüyle devam etti.

sonradan yine aynı tiyatro ile mukavele yenileyen Polat, “Ormanların Barıştırma Ateşi”, Takma Ad Goncagül ve “Keloğlan” gibi oyunlarda rol aldı.

Bir dönem izlenme rekorları kıran “Yılan Hikayesi”nde ve Orhan Oğuz’un yönettiği “Son Oyun” adlı TV filminde oynadı. Ardından “Gece Kahvesi” adlı programda sıra dışı karakterler çizdiği skeçlerde rol aldı. 2004’te Okan Bayülgen’in sunduğu “Zaga” programında Engin Günaydın ile beraber her hafta yayınlanan bölümlerde “Damatlar” adında kısa skeçlerle çıktı. Belli Başlı ününü ise “Avrupa Yakası” dizisindeki 3,5 yıl canlandırdığı Şehsuvar (Şesu) karakteriyle kazandı.

2013 yılında, Kanal D’de yayınlanan İnadına Yaşamak adlı dizide, “Sansar” rolünü canlandırmıştır. Yine benzer sene “Karagül” adlı dizide rol aldı. Meşhur oyuncu son olarak “Çok Eskiden Çukurova” dizisinde rol almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Çukurova Ümit kimdir, Sevda'nın kızı mı? Hande Soral kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde atv bir zamanlar çukurova, atv canlı yayın bir zamanlar çukurova yeni bölüm izle ve ebru ünlü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.