Genel Blog

Bir Zamanlar Çukurova Müjgan kimdir, gerçek adı ne? Melike İpek Yalova kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

15

Bir Zamanlar Çukurova Müjgan kimdir, gerçek adı ne? Melike İpek Yalova kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Müjgan’ı Melike İpek Yalova ilk oyunculuk deneyimini Müthiş Asır dizisinde yaşadı. Dizide canlandırdığı Doktor Müjgan karakteri izleyiciler kadar araştırılıyor. Peki fakat Melek İpek Yalova kimdir, kaç yaşında?

Melike İpek Yalova kimdir? 

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Müjgan karakterini canlandıran Melike İpek Yalova, 1984 doğumludur. Melike İpek Yalova Çok Eskiden Çukurova dizisinde, Doktor karakterini canlandırıyor. Çok Eskiden Çukurova dizisinde aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı Çukurova’da tutku ve zorbalık sınavlarından geçen bir aşkın hikayesi konu ediliyor. Dizinin yeni bölüm fragmanında Melike İpek’in canlandıracağı karakterin Yılmaz’la romantik karşılaşması dizide yeni dönemin birincil sinyallarini vermişti. Melike İpek Yalova 29 Nisan 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Milletlerarası İlişkiler Bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardındaki İtalya Roma’ya gitmiş ve orada Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Milletlerarası Politikalar ve Kriz Yönetimi eğitimi almıştır. Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova’nın kızıdır.

İlk oyunculuk deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Kastilya Prensesi İsabella karakteri ile gerçekleştirmiştir. Karadayı, Yaşam Şarkısı, Çember ve İnsanlık Suçu dizilerinde rol almıştır.

Şimdilerde ATV ekranlarında yayınlanmakta olan Çok Eskiden Çukurova dizisinde Hekim Ala karakterine yaşam veren Melike İpek Yalova, 1.57 metre boyunda, 50 kilo ve Boğa burcudur.

 

 

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Çukurova Demir kimdir, nereli? Murat Ünalmış kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde atv bir zamanlar çukurova, atv canlı yayın bir zamanlar çukurova yeni bölüm izle ve bir deli rüzgar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.