Genel Blog

Bir Zamanlar Çukurova Müjgan kimdir? Melike İpek Yalova boyu kaç, hangi dizilerde oynadı?

139

Bir Zamanlar Çukurova Müjgan kimdir? Melike İpek Yalova boyu kaç, hangi dizilerde oynadı?

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Müjgan’ı Melike İpek Yalova ilk oyunculuk deneyimini Mükemmel Yüzyıl dizisinde yaşadı. Dizide canlandırdığı Doktor Müjgan karakteri izleyiciler göre araştırılıyor. Peki ama Melek İpek Yalova kimdir, kaç yaşında?

Melike İpek Yalova kimdir? 

Çok Eskiden Çukurova dizisinde Müjgan karakterini canlandıran Melike İpek Yalova, 1984 doğumludur. Melike İpek Yalova Çok Eskiden Çukurova dizisinde, Doktor karakterini canlandırıyor. Çok Eskiden Çukurova dizisinde aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı Çukurova’da tutku ve zorbalık sınavlarından geçen bir aşkın hikayesi konu ediliyor. Dizinin yeni bölüm fragmanında Melike İpek’in canlandıracağı karakterin Yılmaz’la romantik karşılaşması dizide yeni dönemin birincil sinyallarini vermişti. Melike İpek Yalova 29 Nisan 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Mezuniyetin peşinde İtalya Roma’ya gitmiş ve orada Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Milletlerarası Politikalar ve Kriz Yönetimi eğitimi almıştır. Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova’nın kızıdır.

İlk oyunculuk deneyimini Muhteşem Asır dizisinde canlandırdığı Kastilya Prensesi İsabella karakteri ile gerçekleştirmiştir. Karadayı, Hayat Şarkısı, Çember ve İnsanlık Suçu dizilerinde rol almıştır.

Şimdilerde ATV ekranlarında yayınlanmakta olan Çok Eskiden Çukurova dizisinde Hekim Ala karakterine hayat veren Melike İpek Yalova, 1.57 metre boyunda, 50 kilo ve Boğa burcudur.

 

 

Yoruma kapalı.