Genel Blog

Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor? Bir Zamanlar Çukurova dizisi hangi şehirde, ilçede çekiliyor? Dizideki konak ve çiftlik nerede?

23

Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor? Bir Zamanlar Çukurova dizisi hangi şehirde, ilçede çekiliyor? Dizideki konak ve çiftlik nerede?

ATV’nin sevilen dizisi Çok Eskiden Çukurova‘nın nerede çekim yaptığı merak edildi. Peki, Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor? Hangi il, ilçe ve mahallede çekimler yapılıyor? Bir Zamanlar Çukurova dizideki konak ve çiftlik nerede? Çukurova nerede? Hangi ile ast?

BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA NEREDE ÇEKİLİYOR?

Çok Eskiden Çukurova dizisinin nerede çekildiği merak ediliyor. Dizinin çekimleri genelde Adana ve Mersin şehirlerinde gerçekleşiyor. Dizideki konak çekimleri Aladağ Çiftliği’nde yapılmaktadır. Çok Eskiden Çukurova dizisi seti ve Aladağlar konağı Adana’nın Karaahmetli köyüne kurulmuştur. Kısacası dizinin çekimleri genelde Adana’da yapılmıştır ve burada devam etmektedir.

Çok Eskiden Çukurova dizisinde bulunan hastane çekimleri, Adana’nın Seyhan ilçesinde yer alan Prof. Dr. Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde gerçekleştirilmektedir.

Bir Zamanlar Çukurova diziside Fekeli’nin özel mekanı olan, Hünkar Yaman’la ortak kahve içtikleri yerin manzarası ise, Varda Köprüsü olarak bilinmektedir. Varda Köprüsü Adana ili Karaisalı ilçesi Hacıkırı köyünde mahallesinde bulunmaktadır.

BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA HANGİ KANALDA, NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Çok Eskiden Çukurova her hafta Perşembe günü saat 20:00 ‘da ATV ekranlarında yayınlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Fikret Fekeli kimdir? Bir Zamanlar Çukurova Furkan Palalı kimdir? Nereli, kaç yaşında? Hangi dizilerde rol aldı? başlıklı makalemizde best model, çukurova ve furkan palalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.