Genel Blog

Bir Zamanlar Çukurova Raşit kimdir? Bir Zamanlar Çukurova Raşit karakterini kim canlandırıyor? Nereli, kaç yaşında?

2.599

Bir Zamanlar Çukurova Raşit kimdir? Bir Zamanlar Çukurova Raşit karakterini kim canlandırıyor? Nereli, kaç yaşında?

İzleyiciler Bir Zamanlar Çukurova dizisi karakterlerinin hakiki isimlerini merak ediyor. Bu isimlerden birisi de Raşit karakteridir. Peki Çok Eskiden Çukurova Raşit kimdir, nereli? Raşit karakterini kim canlandırıyor?

BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA RAŞİT KİMDİR?

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Raşit, Fadik’in sevdiği kişidir. Geçtiğimiz bölümde Raşit nikah günü ortadan kayboluyordu. Raşit yeni bölümde hala kayıp olarak gözüküyor ve Fadik göre aranacaktır. Gülten, yeni gelin olsa da konut işlerine yardımcı olmak ister lakin hem öteki çalışanlar hem de Sevda ona engel olacaktır. Çünkü az önce balayında sayılmalıdır. Onun mutluluğu ile düğünü yapılamamış olmasının hüznü daha da ortaya meydana çıkan Fadik, Sevda’dan büyük yardım görecektir. Hatta hala kayıp olan Raşit’i birlikte arayacaklardır.

Bir Zamanlar Çukurova Raşit’in hayatı ve biyografisi hakkında hemen şimdi data bulunmuyor.

SEVDA KONAKTAKİLERE KOL KANAT GERİYOR, SANİYE NE YAPACAĞINI ŞAŞIRIYOR

Gülten, yeni gelin olsa da ev işlerine yardımcı olmak ister lakin ayrıca öteki çalışanlar hem de Sevda ona engel olacaktır. Çünkü demin balayında sayılmalıdır. Onun mutluluğu ile düğünü yapılamamış olmasının hüznü daha da ortaya çıkan Fadik, Sevda’dan büyük takviye görecektir. Hatta hala kayıp olan Raşit’i birlikte arayacaklardır. Sevda’nın sevgi batmış hallerine itiraz edemese de Hünkar’ın yerinde olmasından çok rahatsız olan Saniye ise ne yapacağını bilemeyecektir.Tüm yaşananlar içinde bütün kadınlar el ele, Hünkar Yaman için düzenlenen müzayede için çalışacaktır.

Murat Ünalmış (Demir Yaman) Kimdir?

Büyük bir servetin sahibi. Çukurova’nın en büyüğü, bu verimli toprakların tek hükümdarı olmayı hedefleyen, bunun için her şeyi yapabilecek kadar doyumsuz, cesur bir adam. Lakin babasından kalan bu uçsuz bucaksız toprakları günü gelince miras bırakacağı bir evladı yok. Demir, Züleyha’ya görünce aşık olur. Aşk Çukurova’nın bu yakışıklı ve doyumsuz beyini değiştirebilecek mi? Demir Yaman aşkı ve toprakları için gözünü ne dek karartacak?

Hilal Altınbilek (Züleyha) Kimdir?

Talihin olanca güzelliği verip biraz şansı ve kısmeti esirgediği, mütevazı, temiz kalpli fakat gerektiğinde istikrarlı, inatçı olabilen, akıllı bir genç kız. Parada pulda gözü olmayan Züleyha’nın en büyük hayali Yılmaz’la evlenip yuva düzenlemek ve mutlu görünmek. Fakat bir gün üvey abisi Züleyha’nın hayatını mahvedecek bir adım atar. Bu adımla darmadağın olan Züleyha’nın tek çaresi Yılmaz’la birlikte Adana’ya kaçmaktır. Fakat kader Züleyha’yı sınamaktan vazgeçmeyecek, onu ölümden daha kuvvet kararlar atamak zorunda bırakacaktır.

Kerem Alışkın (Ali Rahmet Fekeli) Kimdir?

Adana’nın yerlilerinden. Demir’in babası Adnan Yaman’ın katili. Fekeli ile Adnan Yaman önceden çok iyi arkadaştırlar. Yirmi yıl önce Adnan bölgeye baraj inşaatı yapılacağını ve Fekeli’nin arazisinin büyük para edeceğini öğrenince Fekeli’yi kandırarak arazilerini değil pahasına satın alır. Fekeli en yakın arkadaşı kadar oyuna getirildiğini anlar, bu meseleyi tartışırlarken müşterek silahlarını çekerler, çıkan çatışmada Fekeli Adnan’ı öldürür, tutuklanır ve yirmi yıl hapse mahkum olur. Hapiste Fekeli’yle Yılmaz’ın yolları kesişir. Yılmaz hikayesini anlattığında Fekeli düşmanlarının ortak olduğunu anlar ve aradığı sağ kolu bulmakla kalmaz, diğer taraftan oğul sahibi olmuş olur. Yılmaz’a babalık eder, yol gösterir. Genel afla hapisten çıktıktan sonra ortak düşmanları Yamanlara karşı birlikte çaba etmeye başlarlar.

Nazan Kesal (Sevda Çağlayan) Kimdir?

Sevda Çağlayan, bir zamanlar güzelliği ve zarafetiyle akıllarda yer etmiş, unutulmaz bir yıldız… İstanbul’da başlayan sahne hayatına, imkansız bir aşk uğruna veda etmiş. Sevdası kaderi olmuş, Adnan Yaman’la yaşadığı aşk için, sahip olduklarından vazgeçmiş bir bayan. Sevda ikinci bayan olmanın acısını hiç atamamış içinden. Demir’in Sevda’nın hayatına girmesi; Çukurova’ya yeni bir ses getirecek. Keza Sevda’nın kaderi ayrıca de konaktaki tüm dengeler değişecek. Sevda Çağlayan; Çukurova’da yeni bir yaşam kurabilecek, kaderini her tarafta yazabilecek mi?

Furkan Palalı (Fikret Fekeli) Kimdir?

Fekeli’nin hayatta olduğunu dahi bilmediği yeğeni. Keza şehvetli hem şahlanmış, hem yumuşak ayrıca sert, duyguları şipşak yükselip alçalan, öfkesine etken olamayan, gerisinde güçlü olarak pişman olan, aşkta da cesur biri… Hayattan her konuda alacaklı ve tahsil etmeye de oldukça kararlı. Uzun yıllardır yaşadığı Almanya‘dan soy topraklarına dönen Fikret’in reel niyetini kendisinden başka kimse bilmemektedir. Fikret’in gelişi keza Yaman’ların keza Fekeli’lerin gündemini derinden sarsacak, Çukurova’da kartlar baştan dağılacaktır. Almanya’da bugüne dek ne yaptığı bilinmeyen Fikret, Çukurova’ya niçin geldi? Tek yakını ve mirasçısı olarak Yılmaz’ı kabul eden Ali Rahmet Fekeli öz yeğeninin çıkıp gelmesiyle ne yapacak?

Hande Soral (Ümit) Kimdir?

Ümit, genç ve güzel bir doktor. Ankara Üniversitesi’nde tıp kültürlü. Bir dönem de Almanya’da uzmanlaşma yapmış. Çok genç yaşta başhekimlik makamına gelmesinin nedeni de mesleğine olan tutkusu ve azmi. Ümit; Çukurova için yepyeni ve alışılmadık bir şahsiyet olacak. Çünkü Çukurova’nın kurallarına tarafından değil kendi kurallarına kadar oynayacak. her zaman hırslı ve azimli olan Ümit, henüz kimsenin bilmediği aile bağlarıyla da zamanla Çukurova’da dengeleri daha alçak üstteki edecek.

Yoruma kapalı.