Genel Blog

Bir Zamanlar Çukurova Sevda kimdir, nereli? Nazan Kesal kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

19

Bir Zamanlar Çukurova Sevda kimdir, nereli? Nazan Kesal kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

ATV’nin sevilen dizisi Çok Eskiden Çukurova’da Sevda karakterine hayat veren Nazan Kesal’ın kim olduğu araştırılıyor. Nazan Kesal dizide ikinci bayan olmanın acısını atamamış bir kadını canlandırmaktadır. Peki lakin Bir Zamanlar Çukurova’nın Sevda’sı Nazan Kesal kimdir?

Çok Eskiden Çukurova Sevda kimdir?

Sevda Çağlayan, çok eskiden güzelliği ve zarafetiyle akıllarda yer etmiş, unutulmaz bir yıldız… İstanbul’da başlayan sahne hayatına, imkansız bir aşk uğruna veda etmiş. Sevdası kaderi olmuş, Adnan Yaman’la yaşadığı aşk için, sahip olduklarından vazgeçmiş bir kadın. Sevda ikinci kadın olmanın acısını hiç atamamış içinden. Demir’in Sevda’nın hayatına girmesi; Çukurova’ya yeni bir ses getirecek. Keza Sevda’nın kaderi keza de konaktaki tüm dengeler değişecek. Sevda Çağlayan; Çukurova’da yeni bir hayat kurabilecek, kaderini tekrar yazabilecek mi?

Nazan Kesal kimdir?

Nazan (Kırılmış) Kesal 28 Mart 1969 tarihinde Manisa’da doğmuştur, 50 yaşındadır. Nazan Kesal, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, tiyatro ve film yönetmenidir. İlköğretim ve liseyi Manisa’da tamamlamasının arkasında yüksek öğrenimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro – Oyunculuk bölümünde 1991 yılında bitirdi.

Eğitimini tamamladıktan sonradan İstanbul’a yerleşen Nazan Kesal, Tv dizileri, sinema ve reklam filmlerinde rol aldı. 1996 – 2004 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde oyuncu ve yönetmen olarak ödev yaptı. 2004 başında Bursa Devlet Tiyarosu’na atanan sanatkâr, Ankara Sanatevi Tiyatrosu, Tiyatro Ayna, Tiyatro İstanbul, Diyarbakır Sanat Merkezi gibi özel topluluklarda da çalıştı. Beykent Üniversitesi Sinema TV bölümünde master yapmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Çukurova Fikret Fekeli kimdir, kaç yaşında? Furkan Palalı nereli, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde atv bir zamanlar çukurova, atv canlı yayın bir zamanlar çukurova yeni bölüm izle ve ebru ünlü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.