Genel Blog

Bir Zamanlar Kıbrıs Ankaralı gerçekte kimdir? Serkan Çayoğlu kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? 

35

Bir Zamanlar Kıbrıs Ankaralı gerçekte kimdir? Serkan Çayoğlu kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? 

Çok Eskiden Kıbrıs her perşembe TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Yitirilen hayatlar, paramparça olan aşklar ve varoluş mücadelesi 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşe saçan hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak tanıdık olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden bambaşka düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp gerekli bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir. Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya bakımlı görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada sıcacık kahramana dönüşen Ankaralı ve öbür düştüğü nişanlısının hasretle ve hayat mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer. Peki lakin Çok Eskiden Kıbrıs Ankaralı kimdir, kaç yaşında, evli mi çocuğu var mı, nereli?

Çok Eskiden Kıbrıs Ankaralı kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Ankaralı karakterini Serkan Çayoğlu canlandırmaktadır. Ankaralı karakteri şu ifadelerle anlatılır: Ben Ankaralı, ola ki gün kazanç hakiki adımı soyadımı bilen birkaç kişiden biri olursunuz. Bundan önce Muhtar Demirov’dum. Sovyetler Birliğinde öldüm. Artık ben bile kim olduğumu unuttum. Devlet görevlisiyim diyelim. Yarın vatanım bana nerede kim olarak ihtiyacı varsa o kişiyim. Anlatacak çok hikayem var lakin tümü bakımlı. Ayşe dıştan. Söz verme kimseye tutamazsın, verirsen anla onun için dünyayı yakarsın. Ben Ayşe’ye o sözü verdim. Bu adsız Ankaralı bir kadına bir çocuğa ismini verecek aile kuracak sandım. Ta ancak o gece değin bizi birbirimizden ailemizden sevdalılarımızdan ayıran Kanlı Noel gecesine değin…

Çok Eskiden Kıbrıs Serkan Çayoğlu kimdir?

Serkan Çayoğlu, Ada’ya 31 Mayıs 1987 yılında Almanya’da dünyaya geldi. Eğitimini Almanya’da Erlangen Üniversitesi’nin ekonomi Bölümünde tamamladı. Önceleri modellik yapmayı düşünen Serkan Çayoğlu, bir vakit sonra oyunculuğa yöneldi ve Ümit Çırak ve Dolunay Soysert gibi isimlerden profesyonel oyunculuk eğitimi aldı.

İlk olarak 2012 yılında Kuzey Güney dizisinin sezon finalinde Merve Boluğur’un İtalya’dan gelen arkadaşını canlandırdı ve sonrasında Zeytin Tepesi’nde rol aldı.

Hande Yener’in “Ya Ya Ya” klibinde de oynadı. 2014 yılında başrollerini Özge Gürel ile paylaştığı Kiraz Mevsimi dizisinde “Ayaz Dinçer” rolünü canlandırdı. Dizi, 2015 yılında final yaptı.2016 yılında sevgilisi Özge Gürelle birlikte İtalya’da Verissimo , ardından kimsesiz İtalya’nın reytingi yüksek programlarından C Est Per Postaya katıldı.

Oyuncu, sonra Hayatımın Aşkı dizisinde “Demir Cerrahoğlu” karakteriyle kamera karşısına geçti. Börü dizisinde baş rol oyuncusu olarak Kaya rölünde yer aldı. 2019 yılında Halka dizisinde “Cihangir Tepeli” karakterini canlandırdı. 2020 yılında Yeni Hayat dizisinde baş rol oyuncusu olarak Adem rölünde oynadı.

 

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş kimdir, neden vefat etti? Devrim Saltoğlu kaç yaşında? başlıklı makalemizde bir zamanlar kıbrıs, bir zamanlar kıbrıs 1 bölüm full izle ve bir zamanlar kıbrıs 2 bölüm full izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.