Genel Blog

Bir Zamanlar Kıbrıs Ayşe kimdir, gerçek adı ne? Gülper Özdemir hangi dizilerde oynadı?

19

Bir Zamanlar Kıbrıs Ayşe kimdir, gerçek adı ne? Gülper Özdemir hangi dizilerde oynadı?

Çok Eskiden Kıbrıs her perşembe TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor.Yitirilen hayatlar, paramparça olan aşklar ve varoluş mücadelesi 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşe saçan hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak aşina olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden bambaşka düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline kazanç. Kıbrıs’ta hayat mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya sıcacık görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada dar kahramana dönüşen Ankaralı ve öbür düştüğü nişanlısının hasretle ve hayat mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer. Peki fakat Çok Eskiden Kıbrıs Ayşe kimdir, kaç yaşında, evli mi çocuğu var mı, nereli?

Bir Zamanlar Kıbrıs Ayşe kimdir?

Çok Eskiden Kıbrıs dizisinde Ayşe karakterini Gülper Özdemir canlandırmaktadır. Çok Eskiden Kıbrıs Ayşe karakteri şu sözlerle anlatılmaktadır: Ben doktor Ayşe, yaşam beni hep şımarttı efendim. Önce Bilal’in kızıydım daha sonra Tıbbiye’nin onur kaynağı oldum. Daha Sonra Rüya gibi bir aşkın içine düştüm. Ben bir adama onun adını bilmeden aşık oldum. Herkes bana Ankaralı der.Sen ne istersen onu de dedi bana. Sevgilim dedim. Senin tıp yeminin var benim bayrak, Bu kadarını bileceksin dedi, hazır dedim. Ellerimiz birleşti. O bana laf vermişti. Bu hayatta  her istediğim olacak sandım. Ta ama bizi birbirimizden, ailemizden, sevdiklerimizden, sevdalılarımızdan ayıran Kanlı Noel gecesine kadar…

Çok Eskiden Kıbrıs Gülper Özdemir kimdir?

Gülper Özdemir 18 Kasım 1990 doğumlu. Frankfurt’ta doğan Özdemir, eğitimini ABD Truman State Universty’de tamamladı. Bununla Beraber Almanya RheinMain University of Applied Sciences okulundan mezundur.

Güzel oyuncu başlangıçta 2016 yılında Bana Sevmeyi Anlat dizisinde rol almıştır. Sen Anlat Karadeniz dizisinde Hazan karakterine hayat vermiştir. Esir dizisinde de rol almıştır.

Gülper Özdemir hangi dizilerde oynadı?

Sen Anlat Karadeniz (Hazan)

Meleklerin Aşkı (Melek)

Tutsak (Elif)

Kara Yazı (Derya)

Bana Sevmeyi Anlat (Amblem)

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Kıbrıs Samson kimdir, gerçek adı ne? Tayanç Ayaydın hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.