Genel Blog

Bir Zamanlar Kıbrıs bugün var mı? Bir Zamanlar Kıbrıs ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta?

40

Bir Zamanlar Kıbrıs bugün var mı? Bir Zamanlar Kıbrıs ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta?

Zinde oyuncu kadrosuyla uyarı çeken dizinin önceki gün ekrana gelen ilk fragmanında; 1963 yılında tarihe Kanlı Noel gecesi olarak geçen, Kıbrıs Rumlarının, Kıbrıs Türklerine karşı düzenlediği saldırıdan yürekleri dağlayan görüntüler ekrana geldi. Çok Eskiden Kıbrıs bugün var mı?

Bir Zamanlar Kıbrıs hangi gün ne zaman?

Fragmanda; Sakız fabrikası sahibi Kemal Dereli’nin (Ahmet Kural), eşi İnci (Pelin Karahan) ve iki kız çocuğuyla birlikte adada mutlu bir hayat sürerken, yapılan saldırılarla parçalanmaya başlayan hayatlarından ilk görüntüler ekrana yansıdı. Şiddetlenen olaylar sebebiyle, nişanlısı Ayşe’ye veda ederek Türkiye’den adaya dar görevle yollanan Ankaralı’nın (Serkan Çayoğlu) dönemin Kıbrıs Türk Cemaati Lideri Rauf Denktaş’la (Köklü Değişiklik Saltoğlu) birlikte verdiği çaba ekrana yansıdı.

Gerçek olaylardan yola çıkarak hazırlanan “Çok Eskiden Kıbrıs” dinç oyuncu kadrosu, sarsıcı hikayesi ve dönemi bütün adamakıllı yansıtan başarılı prodüksiyonuyla perşembe akşamlarının vazgeçilmezi olacak.

Yapımını TMC Film’in, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran, yönetmenliğini Hakan İnan’ın yaptığı “Çok Eskiden Kıbrıs” 1 Nisan Perşembe günü birincil bölümüyle TRT1’de ekranlara merhaba diyecek.

Bir önceki yazımız olan Seda Sayan, Gelinim Mutfakta'nın 674. Bölümünde en yüksek puanı kime verdi? başlıklı makalemizde seda sayan gelinim mutfakta, seda sayan gelinim mutfakta 03/02/2021 ve seda sayan gelinim mutfakta dekolte hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.