Genel Blog

Bir Zamanlar Kıbrıs İnci kimdir, gerçek adı ne? Pelin Karahan hangi dizilerde oynadı?

25

Bir Zamanlar Kıbrıs İnci kimdir, gerçek adı ne? Pelin Karahan hangi dizilerde oynadı?

Çok Eskiden Kıbrıs her perşembe TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Yitirilen hayatlar, paramparça olan aşklar ve varoluş mücadelesi 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden öbür düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki İnci Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir. Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya sıcacık görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada bakımlı kahramana dönüşen Ankaralı ve bambaşka düştüğü nişanlısının hasretle ve hayat mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer. Peki ama Bir Zamanlar Kıbrıs İnci kimdir, kaç yaşında, evli mi çocuğu var mı, nereli?

Çok Eskiden Kıbrıs İnci kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde İnci karakterini Pelin Karahan canlandırmaktadır. İnci karakteri şu sözlerle anlatılıyor: Ben İnci Allah’ın sevgili kuluyum. Benim aşık olduğum adam sakız kokar, o aşkın çocukları pervane gibi etrafımızda döner. Akdeniz’in ortasında şükredilecek bir ömür önümde uzar gider. Böyle hissederdim. Kızlara masallar okurken aklımdan bir kara bulut geçerdi, kovardım. Bir masal ne kadar sihirsel başlarsa hayal kırıklığı böylece büyük olurdu. Prenses ne değin mutluysa başına o kadar fena şeyler gelirdi. Ne bizim hayatımız masal, ne kızlarımız prenses, ne bu hayatta böylece kötülerin olduğunu düşünürdüm. Ta ancak bizi birbirimizden, ailemizden, sevdalılarımızdan ayıran Kanlı Noel gecesine dek…

Bir Zamanlar Kıbrıs Pelin Karahan kimdir?

Çok Eskiden Kıbrıs’ın İnci’si Pelin Karahan, 6 Ekim 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi oysa aslen anne kadar Arnavut kökenlidir. Tam adı Vildan Pelin Karahan’dır. İlkokulu Arı Koleji’nde okudu. Ortaokulun bir bölümünü Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda ve Ödemiş İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Benzer yıl Polis Koleji’ni kazandı. Ardındaki Polis Kolejini bırakıp Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’ne devam etti ve mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme’yi tamamladı.

Pelin Karahan, İstanbul’a amaçlamak için geldiğinde ilave meslek olarak bir ajansa başvurdu. Bu ajans yoluyla Çağan Irmak ile reklam filmi çekti. sonradan Kavak Yelleri dizisinin seçmelerine katıldı ve Aslı rolüne seçildi. Muhteşem Asır adlı dizide Mihrimah Sultan’ı canlandırdı. TRT Okul’da “Bir Evde” adlı hayvan bakımı programını sundu. Show TV’de “Pelin Karahan ile Leziz Tarifler” adlı yemek yemek programını sundu.

Başarılı oyuncu, Ekim 2011 yılında pilates eğitmeni Erdinç Bekiroğlu ile Barselona’da evlendi. Bekiroğlu’ndan 2013 yılı Kasım ayında boşandı. 24 Haziran 2014’te iş adamı Bedri Güntay ile Adile Sultan Sarayı’nda evlendi. Bu evlilikten iki çocuğu oldu. Oyuncu 1.60 boyundadır.

BİR ZAMANLAR KIBRIS OYUNCULARI

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Kıbrıs nerede çekiliyor? Bir Zamanlar Kıbrıs çekim yeri Eski Maraş, Gazi Magusa, Lefkoşa neresi? başlıklı makalemizde bir zamanlar kıbrıs, bir zamanlar kıbrıs 1 bölüm ve bir zamanlar kıbrıs dizi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.