Genel Blog

Bir Zamanlar Kıbrıs İnci kimdir, gerçekte var mı? Pelin Karahan kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

17

Bir Zamanlar Kıbrıs İnci kimdir, gerçekte var mı? Pelin Karahan kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Bir Zamanlar Kıbrıs her perşembe TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Yitirilen hayatlar, paramparça olan aşklar ve varoluş mücadelesi 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında keyifli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak aşina olayların başlaması ile öteki Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden bambaşka düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp gerekli bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline kazanç. Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya sıcacık görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada kuytu kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer. Peki ama Çok Eskiden Kıbrıs İnci kimdir, kaç yaşında, evli mi çocuğu var mı, nereli?

Bir Zamanlar Kıbrıs İnci kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde İnci karakterini Pelin Karahan canlandırmaktadır. İnci karakteri şu sözlerle anlatılıyor: Ben İnci Allah’ın sevgili kuluyum. Benim aşık olduğum adam sakız kokar, o aşkın çocukları pervane gibi etrafımızda döner. Akdeniz’in ortasında şükredilecek bir ömür önümde uzar gider. Böyle hissederdim. Kızlara masallar okurken aklımdan bir kara bulut geçerdi, kovardım. Bir masal ne değin büyülü başlarsa hüsran böylece büyük olurdu. Prenses ne değin mutluysa başına böylece fena şeyler gelirdi. Ne bizim hayatımız masal, ne kızlarımız prenses, ne bu hayatta o kadar kötülerin olduğunu düşünürdüm. Ta ancak bizi birbirimizden, ailemizden, sevdalılarımızdan ayıran Kanlı Noel gecesine kadar…

Bir Zamanlar Kıbrıs Pelin Karahan kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs’ın İnci’si Pelin Karahan, 6 Ekim 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi oysa aslen anne kadar Arnavut kökenlidir. Tam adı Vildan Pelin Karahan’dır. İlkokulu Arı Koleji’nde okudu. Ortaokulun bir bölümünü Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda ve Ödemiş İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Benzer sene Polis Koleji’ni kazandı. Gerisinde Polis Kolejini bırakıp Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’ne devam etti ve mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme’yi tamamladı.

Pelin Karahan, İstanbul’a amaçlamak için geldiğinde ek meslek olarak bir ajansa başvurdu. Bu ajans aracılığıyla Çağan Irmak ile reklam filmi çekti. daha sonra Kavak Yelleri dizisinin seçmelerine katıldı ve Aslı rolüne seçildi. Mükemmel Yüzyıl adlı dizide Mihrimah Sultan’ı canlandırdı. TRT Okul’da “Bir Evde” adlı hayvan bakımı programını sundu. Show TV’de “Pelin Karahan ile Lezzetli Tarifler” adlı yemek programını sundu.

Başarılı oyuncu, Ekim 2011 yılında pilates eğitmeni Erdinç Bekiroğlu ile Barselona’da evlendi. Bekiroğlu’ndan 2013 yılı Kasım ayında boşandı. 24 Haziran 2014’te iş adamı Bedri Güntay ile Adile Sultan Sarayı’nda evlendi. Bu evlilikten iki çocuğu oldu. Oyuncu 1.60 boyundadır.

BİR ZAMANLAR KIBRIS OYUNCULARI

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş kimdir, neden vefat etti? Devrim Saltoğlu kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde bir zamanlar kıbrıs, bir zamanlar kıbrıs 1 bölüm full izle ve bir zamanlar kıbrıs 2 bölüm full izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.